Euro 2020. „Jak przegrywać mecze, to tylko w takim stylu jak Dania”

Belgia wygrała z Danią 2:1

W Kopenhadze pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, druga do gości. Belgowie mają komplet punktów, natomiast Duńczycy mogą powoli żegnać się z imprezą.

W 10 minucie meczu piłkarze, sztaby szkoleniowe, sędziowie, a przede wszystkim kibice zgromadzeni w liczbie ok. 25. tys. na stadionie Parken oddali hołd 29-letniemu pomocnikowi Interu Mediolan.

Duńczycy zdominowali pierwszą połowę, ale w przerwie Roberto Martinez wprowadził z ławki leczącego ostatnio kontuzję twarzy Kevina De Bruyne. Pomocnik Manchesteru City w 25 minut odwrócił losy spotkania - w 55. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Thorgana Hazarda, a następnie sam wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze grali do końca, jednak Braithwaite obił poprzeczkę. W rezultacie Belgia wygrała z Danią 2:1 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Podopieczni Kaspera Hjulmanda są bez punktu i muszą ograć Rosję, by dać sobie szansę na udział w fazie pucharowej.

Źródło: twitter/@EURO2020/@Meczykipl