Przejdź do treści
Republika Dziś o godz. 23:59 zapraszamy Państwa na transmisję pasterki z Niepokalanowa
20:00 Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w środę tankowiec podejrzewany przez władze w Teheranie o przemyt paliwa – podała agencja AFP
19:50 Grupa 10 senatorów Partii Demokratycznej wezwała prezydenta USA Donalda Trumpa, by cofnął decyzję Departamentu Stanu o odwołaniu prawie 30 ambasadorów i wysokich rangą dyplomatów
18:46 Tysiące osób zgromadziły się w wigilię Bożego Narodzenia w Betlejem na Zachodnim Brzegu Jordanu. W poprzednich dwóch latach uroczystości nie były organizowane z powodu trwającej wojny
18:01 Włochy: Urząd Antymonopolowy wymierzył karę w wysokości ponad 255 mln euro liniom lotniczym Ryanair za „nadużywanie dominującej pozycji” na rynku
15:00 1300 gości, osób samotnych i ubogich, pojawiło się w środę na Międzynarodowych Targach Poznańskich na wigilijnym spotkaniu. Od lat jest to największa w kraju wigilia dla potrzebujących organizowana pod jednym dachem
13:16 Irlandia: Pierwsza pasterka w rzymskokatolickiej katedrze w Dublinie od 500 lat
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Polacy coraz mniej zadowoleni z wysokości pensji

Źródło: x.com

Choć rząd 13 grudnia zapewnia za każdym razem, że wszystkim żyje się świetnie, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Polacy są coraz mniej zadowoleni z wysokości pensji - poinformował instytut badawczy Randstad.

Według najnowszego badania Monitor Rynku Pracy, Randstad poinformował, że w 2024 roku odsetek pracowników, którzy otrzymali podwyżkę był podobny do 2023 r. Zaznaczył jednak, że w ubiegłym roku były one niższe. Spadło jednocześnie zadowolenie z obecnej płacy, ale też mniej osób niż przed rokiem spodziewa się teraz podwyżki i mniej zamierza o nią wystąpić.

Umiarkowana satysfakcja

Randstad spytał respondentów o to, czy wzrosty wynagrodzeń odpowiadały ich oczekiwaniom. 46 proc. odpowiedziało, że były one takie, jakich się spodziewali. 26 proc. uważało, że były one niższe, a 15 proc., że zdecydowanie niższe. Tylko 10 proc. odpowiedziało, że podwyżki były trochę wyższe od spodziewanych, a 3 proc., że zdecydowanie wyższe.

W kwestii zadowolenia z obecnego poziomu wynagrodzenia wśród respondentów dominowały obojętność oraz umiarkowana satysfakcja. "Raczej zadowolonych" było 37 proc. ankietowanych, a 33 proc. odpowiedziało, że nie czują zadowolenia ani niezadowolenia. "Raczej niezadowolonych" było 21 proc.

Strach "przed podwyżką"

Z badania wynika, że pracownicy najczęściej nie decydują się wystąpić o podwyżkę, ponieważ "nie byłoby to dobrze widziane przez pracodawcę" (24 proc. głosów). Równie częstym powodem jest to, że pracownicy nie lubią rozmów o podwyżkach i starają się ich unikać (23 proc. głosów).

Pracownicy najczęściej występują o podwyżkę z dwóch przyczyn - z powodu wysokiej jakości własnej pracy oraz z powodu inflacji i rosnących cen żywności i usług.

To kolejne badanie

Badanie Monitor Rynku Pracy od Randstad realizowane jest od 2010 roku wśród osób pracujących minimum 24 godziny w tygodniu, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, umów cywilnoprawnych, samozatrudnionych (o ile posiadają stałą umowę o świadczenie usług jednej firmie) w wieku 18-64 lata. Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster, za pomocą metody CAWI (wspomagany komputerowo wywiad realizowany za pośrednictwem strony www) w dniach 12-25 listopada 2024 r. na reprezentatywnej grupie 1000 respondentów.

Źródło: PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Jaki procent domowych budżetów przeznaczyliśmy w tym roku na prezenty?

Po dwuletniej przerwie w Betlejem ponownie uroczystości Bożego Narodzenia

Gastronomia tonie w długach. Rosnące koszty kontra oczekiwania gości

Lewandowscy zorganizowali świąteczne kolędowanie. W warszawskim apartamencie pojawili się znani znajomi

Nie widać zgody Putina na plan pokojowy

Z życzeniami od Papieża. Kard. Parolin w szpitalu pediatrycznym

Wigilia dla ubogich i samotnych. Z zaproszenia skorzystało ponad 1300 osób

Abp. Galbas: zadbajmy najpierw o pokój w małych przestrzeniach, za które odpowiadamy

Sąd interweniował w sprawie dziecka. Anonimowy donos nie potwierdził się

Duda u górników: życzę Tuskowi i Motyce, aby nie musieli być daleko od rodzin

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński przygotował swój zamek na święta

Jest reakcja ambasadora zatrzymanego w Wigilię przez ludzi Tuska

Święta ze śniegiem. Ale nie wszędzie! [PROGNOZA POGODY]

Pasterka z Niepokalanowa. Już dziś, godz. 23:59 w Republice!

Dworczyk punktuje MON za aktualizację Programu Rozwoju Sił Zbrojnych: nie odpowiada już na realne potrzeby

Najnowsze

Jaki procent domowych budżetów przeznaczyliśmy w tym roku na prezenty?

dyktator z Kremla

Nie widać zgody Putina na plan pokojowy

Z życzeniami od Papieża. Kard. Parolin w szpitalu pediatrycznym

Wigilia dla ubogich i samotnych. Z zaproszenia skorzystało ponad 1300 osób

Abp. Galbas: zadbajmy najpierw o pokój w małych przestrzeniach, za które odpowiadamy

Po dwuletniej przerwie w Betlejem ponownie uroczystości Bożego Narodzenia

Gastronomia tonie w długach. Rosnące koszty kontra oczekiwania gości

Lewandowscy zorganizowali świąteczne kolędowanie. W warszawskim apartamencie pojawili się znani znajomi