13 i 14 marca 1943 r. zlikwidowane zostało krakowskie getto. Dotychczas co roku w tych dniach organizowano Marsz Pamięci. Teraz w związku z pandemią nie było to możliwe. Złożono jednak kwiaty.
– Z powodu pandemii i dbałości o bezpieczeństwo nas wszystkich organizacja Marszu Pamięci w takiej formule, jak przez ostatnie dekady nie jest możliwa. Zachęcamy jednakże do tego, aby każdy indywidualnie i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego okazał swoją pamięć o krakowskich Żydach. Może być to wizyta na terenie dawnego getta, może to być przejście trasy, jaką co roku przemierzaliśmy w czasie Marszu, może być też wizyta na terenie byłego KL Płaszów, w Muzeum „Apteka Pod Orłem” czy w dawnej fabryce Oskara Schindlera, modlitwa – ale też każde inne działanie, które w osobisty sposób pomoże wyrazić swoją pamięć o zamordowanych krakowskich Żydach – zaapelowali organizatorzy wydarzenia w Krakowie.
13 i 14.03.1943 r. zlikwidowane zostało krakowskie #getto. Te daty symbolicznie oznaczają koniec życia żydowskiego w Krakowie. Aby upamiętnić krakowskich Żydów, ale też by pokazać triumf życia nad śmiercią złożono kwiaty w miejscach przypominających te tragiczne dni
— Kraków (@krakow_pl) March 12, 2021
???? @BSKrakow pic.twitter.com/GSL8mzm02X
Najnowsze
Policja Kapitolu zatrzymała mężczyznę, który chciał wtargnąć z pochodnią i rakietnicą do Kapitolu
Spółki skarbu państwa politycznym łupem koalicji Tuska
Bagiński: po to Tusk objął władzę, aby wyczyścić wszystko ze śladów swojego resetu z Rosją
Trzaskowski sam ogłasza swój start na prezydenta – demokracja po platformersku?