„Dziennikarski poker”. Targalski: Rosja ulega rozkładowi

Rosja jedynie pręży muskuły, "bo nic innego jej nie pozostało"
Pixabay/WikiImages

Podpisanie ustawy dającej Władimirowi Putinowi możliwość ubiegania się o dwie następne kadencje jest „dostosowaniem fikcyjnego prawa do rzeczywistości” - uważa dr Jerzy Targalski. Dr Targalski był gościem Adriana Stankiewicza w programie „Dziennikarski Poker”.

Jego zdaniem nie dojdzie do wojny między Ukrainą a Rosją. Jak podkreślił, sytuacja jest zupełnie inna niż przed kilku laty.

- Wtedy Putin był pewien, że każdy Ukrainiec to Rosjanin — powiedział Targalski i dodał, że Kreml nie spodziewał się reakcji ze strony Stanów Zjednoczonych. „Obecna wojna tylko wzmocniłaby nastroje antyrosyjskie” - zaznaczył.

Tym bardziej, jak podkreślił, obecnie wojna przyniosłaby więcej kosztów niż korzyści, podczas gdy rosyjska gospodarka znajduje się w stanie zapaści.

- Sytuacja społeczna jest coraz gorsza, gospodarka gnije, a Rosja ulega rozkładowi — powiedział Targalski i przypomniał, że obecnie głównym problemem Kremla jest zacieśnianie współpracy między USA a Niemcami. Tak więc działania Putina to jedynie „prężenie mięśni”, których celem jest rozbicie tej współpracy.

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy