„Dziennikarski poker”. Schreiber: PO rozpaczliwie szuka ostatniej deski ratunku

Fot. flickr.com/European Committee of the Regions

- Mogę zrozumieć nastawienie PO w kwestii powrotu Donalda Tuska. W obliczu katastrofy, którą sami sobie zgotowali, partia ta rozpaczliwie szuka ostatniej deski ratunku – powiedział minister Łukasz Schreiber w programie „Dziennikarski poker” na antenie TV Republika.

- PO znalazła się w sytuacji, w której partia rządząca niegdyś osiem lat, ma najgorsze notowania w swojej historii. Ta sytuacja jest dla nich dramatyczna – powiedział gość TV Republika i dodał, nawiązując do rozgrywającego się Euro 2020, że w sporcie takie powroty się zdarzają, ale rzadko kiedy bywają udane.

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki

- Nie wchodzie się dwa razy do tej samej rzeki – podsumował Schreiber. Przypomniał również, że Donald Tusk może stanowić dla PO nie tyle wybawienie, ile obciążenie. Tym bardziej że nie zweryfikował on swojej popularności w wyborach, „bo przed nimi uciekł” - podkreślił gość Adriana Stankowskiego.

Minister odniósł się również do sprawy cyberataków na polskich polityków. Jego zdaniem „postawa opozycji i mediów z nią związanych nie zaskakuje”. Podkreślił jednak, że taki był właśnie cel autorów cyberataków. „Tym, którzy przygotowali ten atak, chodzi o to, aby serial dezinformacji trwał. Nigdy nie będzie pewności, które z tych maili zostały spreparowane” - podsumował polityk.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy