„Dziennikarski poker". Rau: Uważam, że administracja Bidena nadal jest przeciwna budowie Nord Stream 2

Zapraszamy
Fot. flickr/wolfro54

Gościem dzisiejszego programu był Zbigniew Rau. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Zbigniew Rau przyznał, że stosunki polsko-amerykańskie są bardzo dobre, a spotkanie prezydentów Bidena i Dudy jest potwierdzeniem tego faktu.

- Stosunki polsko-amerykańsce w podstawowym wymiarze są bardzo dobre. To spotkanie jest tylko potwierdzenie tego faktu. To są kontakty stałe, intensywne i dotyczące całego kompleksu zagadnień - przyznał.

Minister spraw zagranicznych wypowiedział się na temat Nord Stream 2 i stosunku administracji Bidena do budowy gazociągu.

- Chodzi o zapowiadane przez Bidena i jego zespół nowe otwarcie w stosunku do partnerów Europejskich. Teraz administracja prezydenta Bidena realizuje te zapowiedzi pochodzące z kampanii wyborczej. Sprowadzają się one do tego, że trzeba szukać partnerskich relacji transatlantyckich. Czyli tutaj na czoło wysuwają się relacje amerykańsko-niemieckie - zauważył.

Zbigniew Rau przyznał, że według niego administracja Joe Bidena jest negatywnie nastawiona do budowy Nord Stream 2.

- Uważam, że administracja Bidena nadal jest przeciwna budowie Nord Stream 2. Nie słyszeliśmy oficjalnego zaprzeczenia tego faktu ze strony prezydenta - powiedział.

Minister spraw zagranicznych wypowiedział się na temat energetycznej suwerenności. Przyznał, że powinna ona stanowić fundament narodowy naszego kraju.

- Dla nas suwerenność energetyczna, jest niezwykle istotną rzeczą. To wręcz powinien być dla nas fundament i interes narodowy - zaznaczył.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy