„Dziennikarski poker”. Bąkiewicz: Marsz Niepodległości się odbędzie

Fot. flickr.com/Maciek Leszczełowski

- Marsz Niepodległości się odbędzie, cokolwiek pan Trzaskowski chce zrobić. Złożymy odwołanie do sądu apelacyjnego – powiedział prezes stowarszyszenia „Marsz Niepodległości” Robert Bąkiewicz w programie „Dziennikarski poker” na antenie TV Republika. Bąkiewicz odniósł się w ten sposób do decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, który uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji marszu jako cyklicznego wydarzenia.

Zdaniem Bąkiewicza decyzja sądu apelacyjnego może być tylko jedna, tj. uchylająca decyzję Sądu Okręgowego, o ile nie będzie ona upolityczniona, tak jak to było w przypadku dzisiejszej decyzji, którą gość TV Republika nazwał „haniebną”. „Ta decyzja podważa wiarygodność sądów w ogóle” - zaznaczył Bąkiewicz, zaś sędziego, który wydał wyrok nazwał „cynglem politycznym”.

Gość Marcina Bąka przypomniał, że w razie niepowodzenia apelacji, zostały na tej trasie zgłoszone już inne wydarzenia. A nawet jeśli i one nie uzyskają zgody „są możliwości spontanicznego organizowania zgromadzeń” - podkreślił prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

Bąkiewicz przypomniał, że hasłem tegorocznego marszu jest „Niepodległość nie na sprzedaż”. „Hasło pasuje tak do okoliczności historycznych, jak również wpisuje się doskonale w kontekst obecnych wydarzeń. Z jednej strony mamy na wschodzie wojnę z Federacją Rosyjską i Białorusią poprzez presję imigracyjną. Z drugiej strony, od zachodu, naciski Niemiec poprzez instytucje unijne i próba odebrania nam niepodległości. Tegoroczny marsz może być ważniejszy niż poprzednie” - podkreślił.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy