Dyrektor Muzeum Auschwitz wśród najbardziej wpływowych ludzi świata muzeów

Artykuł
Dr Piotr Cywiński, dyrektor Muzeum Auschwitz
Fot. Wikimedia Commons

Dr Piotr M. A. Cywiński, dyrektor Muzeum Auschwitz po raz drugi znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych ludzi świata muzeów. Zestawienie ma zwrócić uwagę na osoby, które mają wpływ na ewolucję myśli muzealniczej i praktyk w codziennej pracy muzeów na całym świecie.

– W świecie muzealnictwa, które cechuje ogromna różnorodność wynikająca z odmiennego charakteru kolekcji i narracji oraz całkowicie innej aksjologii interakcji z odwiedzającymi, niezwykle ważną rolę odgrywa budowanie kontaktów na skalę globalną – powiedział dr Piotr Cywiński.

– Wiele bowiem dobrego dzieje się w muzeach, których zasięg oddziaływania nie koniecznie jest ogólnoświatowy. Wymiana myśli, różnych rozwiązań technicznych czy komunikacyjnych jest gwarantem rozwoju instytucji muzealnych. Dotyczy to w zasadzie każdego rodzaju muzeów, z Miejscami Pamięci włącznie – podkreślił.

ZOBACZ: Wirtualna lekcja Muzeum Auschwitz. Poznaj losy mieszkańców Oświęcimia

Na liście Blooloop 50 Museum Influencer znaleźli się także: Ngaire Blankenberg – dyrektorka Smithsonian National Museum of African Art w Waszyngtonie, Laurence des Cars – pierwsza kobieta dyrektor Muzeum Louvres w Paryżu, Koyo Kouoh z Zeitz Museum of Contemporary Art Africa w południowoafrykańskim Cape Town, Suhanya Raffel – dyrektor M+ w Hongkongu oraz Eugene Tan – dyrektor National Gallery Singapore oraz Singapore Art Museum.

 

Źródło: ekai.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy