Drużyna na schwał! Hubert Wagner pękałby z dumy! Polacy biorą Memoriał
Podopieczni Nikoli Grbića wygrali 19. edycję Memoriału Jerzego Huberta Wagnera. W ostatnim meczu rozgrywanego w Krakowie turnieju pokonali Serbię 3:0 (25:22, 25:23, 25:22). Rywale zajęli ostatnie miejsce. Druga lokata przypadła Argentynie, a trzecia reprezentacji Iranu.
Najlepszym zawodnikiem Memoriału Wagnera został wybrany Jakub Kochanowski. Pozostałe indywidualne nagrody otrzymali: Ezequiel Palacios (Argentyna) - najlepszy atakujący, Kochanowski - najlepszy środkowy, Saber Kazemi (Iran) - najlepszy zagrywający, Kamil Semeniuk - najlepszy przyjmujący, Nikola Pekovic - najlepszy libero i Marcin Janusz - najlepszy rozgrywający.
Memoriał Wagnera to praktycznie ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami świata, rozgrywanymi w Polsce oraz Słowenii. Polaków czeka jeszcze we wtorek towarzyski mecz z Argentyną.
Zobacz też: Argentyna rozbita w drobny mak. Dla kogo Memoriał Huberta Wagnera?
Turniej rozgrywany jest od 2003 roku. Jego celem jest uhonorowanie pamięci najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki - Huberta Jerzego Wagnera, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata w 1974 roku i złotego medalu olimpijskiego w 1976 roku.
Biało-czerwoni zwyciężyli po raz 10. Poprzednio triumfowali w 2006, 2008-09, 2012-13, 2015, 2017-18 i 2021 roku.
Najnowsze
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź
Jest propozycja dwóch lokalizacji stałej bazy wojskowej USA w Polsce. Co z jej kosztem?