Argentyna rozbita w drobny mak. Dla kogo Memoriał Huberta Wagnera?

Tomasz Domański 19-08-2022, 23:19
Artykuł
POLSKA SIATKÓWKA @PolskaSiatkowka

Polscy siatkarze odnieśli kolejne zwycięstwo w krakowskiej Tauron Arenie podczas XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera pokonując Argentynę 3:0 (25:22, 25:22, 25:18). Biało-czerwoni po dwóch dniach turnieju są już pewni zakończenia go na pierwszym miejscu.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to niemal ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed rozpoczynającymi się 26 sierpnia mistrzostwami świata, rozgrywanymi w Polsce oraz Słowenii.

Przed turniejem w Krakowie kadra trenera Grbica rozegrała spotkanie towarzyskie z reprezentacją Ukrainy, które wygrała 3:2 po ciężkim boju. Po memoriale Polaków czeka jeszcze mecz z Argentyną 23 sierpnia.

W pierwszym meczu w Krakowie biało-czerwoni pokonali Iran 3:0. W drugim spotkaniu zmierzyli się z brązowym medalistą igrzysk olimpijskich z Tokio. W ostatnim meczu biało-czerwoni zagrają z Serbią.

Memoriał Wagnera rozgrywany jest od 2003 roku. Jego celem jest uhonorowanie pamięci najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki - Huberta Jerzego Wagnera, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata w 1974 roku i złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w 1976 roku. Polacy wcześniej dziewięciokrotnie triumfowali w tym turnieju.


Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy