Drugi etap Giro d'Italia dla Vivianiego

facebook.com/giroditalia

Elia Viviani wygrał drugi etap wyścigu Giro d'Italia. Na trasie wiodącej z Albengi do Genui kolarzy pokonali 177 km. Włoch okazał się najszybszy wśród zawodników tworzących peleton.

W tzw. ucieczce uczestniczyło pięciu kolarzy a wśród nich Łukasz Owsian z CCC Polkowice. Polak i pozostała czwórka uciekinierów nadali tempo jazdy przez ponad 160 kilometrów, jednak na ulicach Genui peleton wchłoną „ucieczkę”. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Michael Matthews z grupy Orica GreenEdge. Australijczyk ukończył dzisiejsze zmagania na siódmej pozycji.

W poniedziałek kolarzy czeka etap wyścigu z Rapallo do Sestri Levante, o długości 136 kilometrów z dwoma górskimi premiami, jedną drugiej i jedną trzeciej kategorii.

Źródło: reuters.com