Dr Targalski: Konfederacja prowadzi młodych ludzi w kierunku Rosji

Artykuł
Telewizja Republika

Gościem red. Doroty Kani w kolejnej odsłonie programu „Dziennikarski poker” był dr Jerzy Targalski. - Konfederacja chce zanegować sojusz polsko-amerykański i pozbyć się wojsk amerykańskich z Polski, a to leży w interesie Rosji – mówił Targalski.

Z więzienia wyszedł Mateusz Piskorski, podejrzany i oskarżony o współpracę z Rosją. Natychmiast po tym, jak wyszedł pojawił się właśnie w rosyjskich mediach.

– Każdy idzie do swego. Mateusz Piskorski, który jest jawnym przedstawiciele agentury wpływów Rosji trudno, żeby udał się gdzieś indziej niż do swego patrona – tłumaczył dr Targalski.

Warto wspomnieć, że Piskorski w tychże mediach mówił kto go publicznie bronił wymieniając Krowina-Mikke i Grzegorza Brauna.

– To są dwaj przywódcy Konfederacji, którzy są znani z prorosyjskich i antyamerykańskich poglądów – wyjaśnił dr Targalski.

– Zdecydowali się bronić Piskorskiego, ponieważ uważają, że Polska powinna zbliżyć się do Rosji – ewentualnie do Chin, a ochłodzić stosunki z Ameryką. Z punktu ich widzenia rzeczą naturalną jest, że Mateusz Piskorski jest sojusznikiem jako przedstawiciel opcji, która uważa, że Polska powinna związać się z Rosją.

Logo Konfederacji

– Myślę, że nikt się nie zastanawiał nad tym, w którą stronę skierowany jest dziób orła. Ważne są wypowiedzi, propozycje, bo to pokazuje, w którym kierunku chcą prowadzić swoją politykę – stwierdził gość Doroty Kani. 

Strategia Konfederacji

– Im bardziej jesteśmy radykalni, oryginalni, im ostrzej atakujemy przeciwników tym łatwiej przebijemy się do opinii publicznej. Ten radykalizm jest pewną taktyką. Konfederacja doszła do wniosku, że główną dźwignią, która ich wyniesie na ogólnopolską scenę polityczną i da mandaty w PE jest kwestia ustawy 447 i ataków żydowskich. Spraw stosunków polsko-żydowskich jest punktem centralnym strategii Konfederacji, która uważa, że zaostrzając przekaz uzyska poparcie większej liczby wyborców. Problem polega na tym, że obrona przed skutkami przed ustawą 447 jest rzeczą słuszną i to jest punkt przez, który Konfederacja zyskuje poparcie wśród młodzieży – mówił Jerzy Targalski.

– Jeżeli PiS chce wygrać z Konfederacją, to musi przejąć inicjatywę. Obecna taktyka partii rządzącej – czyli mówienie niewyraźnie, że Polska nie zapłaci roszczeń jest nieskuteczna – ocenił Targalski.

Z jego opinią nie zgodziła się red Kania, która przytoczyła wystąpienia prezesa PiS, premiera Morawieckiego którzy mówił zdecydowanie NIE.

– Niestety z mojego punktu widzenia Konfederacja staje się formacją polityczną, która jest wybierana przez ludzi młodych. Konfederacja tych młodych ludzi prowadzi w kierunku Rosji i to jest ogromny problem. Większość przywódców Konfederacji mówi, że głównym zagrożeniem są USA w związku z czym bazy amerykańskie są niepotrzebne – podkreślał Targalski.

– Według Grzegorza Brauna wojska chińskie nie są okupacją, a wojska amerykańskie owszem. Pomijając tak skrajne wypowiedzi i osoby, jak Braun to generalnie Konfederacja chce zanegować sojusz polsko-amerykański i pozbyć się wojsk amerykańskich z Polski, a to leży w interesie Rosji – dodał. Historyk zaznaczył, że Polska nie ma żadnych stycznych interesów z Rosją.

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

– Do PE wejdą z pewnością dwie główne koalicje – Zjednoczona Prawica i Koalicja Europejska. Moim zdaniem wejdzie Konfederacja, Wiosna Biedronia – mówił Targalski. 

 

ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA KOLEJNEGO ODCINKA PROGRAMU „DZIENNIKARSKI POKER”.

Tutaj zobacz poprzednie odcinki:

Girzyński: to co prezentuje środowisko skupione przez Grzegorza Schetynę to jedno wielkie mamienie Polaków

Minister Gliński: każdy głos oddany na Konfederację to głos stracony. Ich przekaz ma charakter prorosyjski

Pytania, sugestie, materiały mogą Państwo wysłać na adres [email protected]

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ ROZMOWY, KTÓRA JUŻ W KRÓTCE BĘDZIE DOSTĘPNA NA YOU TUBIE TELEWIZJI REPUBLIKA!

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy