Minister Gliński: każdy głos oddany na Konfederację to głos stracony. Ich przekaz ma charakter prorosyjski

Artykuł
Fot. Telewizja Republika

Ciężko zrozumieć czemu prorosyjskie ugrupowanie mają takie poparcie w naszym kraju. To zagrożenie dla Polski. Każdy głos oddany na to ugrupowanie to głos stracony – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który był gościem red. Tomasza Sakiewicza w programie „Dziennikarski Poker” w Telewizji Republika.

Na początku programu minister skomentował napięte relacje dyplomatyczne między Polską a Izraelem. – Na pewno są w Polsce i na świecie siły, które są zainteresowane tym, żeby relacje polsko-izraelskie były napięte. Mamy dwójkę sąsiadów, którym zależy przede wszystkim na ich interesach – mówił wicepremier Gliński.

– Musimy budować naszą politykę bezpieczeństwa i siły na samodzielności. Musimy jednak również szukać wsparcia i budować koalicję na świecie. Stany Zjednoczone są partnerem obliczalnym, najlepszym partnerem na jakiego możemy liczyć. Niestety... Często te stosunki i ten sojusz są atakowane – podkreślił gość red. Sakiewicz. – Cały system zbudowany przez naszego wschodniego sąsiada działa bardzo skutecznie i uderza w naszych sojuszników – mówił.

Co powiedział na temat Konfederacji minister kultury i dziedzictwa narodowego? – Jak zawsze tego typu zjawiska mają złożone pochodzenie. Z naiwności ludzkiej, z manipulacji, z resentymentów… Z tych powodów te opcje są popularne. Ludzie, którzy są kojarzeni ze środowiskiem Konfederacji… Jest to zlepek różnych działaczy. Od pewnego czasu widać, że ich przekaz ma charakter antyamerykański i czasem wprost prorosyjski. To ogromne zagrożenie dla Polski – mówił minister Gliński.

– Ciężko zrozumieć czemu prorosyjskie ugrupowanie mają takie poparcie w naszym kraju. To zagrożenie dla Polski. Każdy głos oddany na to ugrupowanie to głos stracony. Spójrzmy na to co oni proponują: zerwanie sojuszu z Ameryką. To kto będzie naszym koalicjantem?

Minister Gliński podkreślił, że państwo będzie skutecznie walczyć z pedofilią. – W tej chwili chyba nikt nie będzie przeszkadzał w rozwiązaniu sprawy pedofilii. Polski kościół sobie z tym poradzi. Z pomocą wiernych, z pomocą księży.

 

Zachęcamy do oglądania programu „Dziennikarski Poker”. Kolejny odcinek już jutro o godz. 19:00!

Pytania, sugestie, materiały mogą Państwo wysłać na adres [email protected]

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy