Dni Tradycji Rzeczypospolitej. Husaria w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

Artykuł
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Obowiązek Polski, we współpracy z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej
Fot. Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

XIII Dni Tradycji Rzeczypospolitej to przede wszystkim rekonstrukcja bitwy pod Hodowem z 1694. Miłośnicy obyczajów i zwyczajów husarskich przyciągnął świst szabel i pokaz dam husarskich.

- To już XI Dni Tradycji Rzeczypospolitej. Sam się zdziwiłem, że czas tak szybko leci. Czasami warunki materialne powodują, że nie możemy się tak rozwinąć, jak planowaliśmy rok temu. Ale dzięki łasce Bożej i kilku przyjaciołom udało się zorganizować tę niesamowitą lekcję historii - mówi Dariusz Wasilewski, jeden ze współorganizatorów Dni Tradycji.

- Myślę, że co roku będziemy ją kultywować. Pokazuje piękno naszej kultury, heroizm naszych rycerzy, a przede wszystkim autentyczne wydarzenie - dodaje Dariusz Wasilewski. - Jednak tak, by historię sarmackich Termopil zmieniać reżysersko. Sprzyjają temu piękne tereny Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Zwłaszcza, że mamy łuczników konnych, co jest wyjątkowe w skali kraju.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Obowiązek Polski, we współpracy z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej i AMM ArcheryInicjatywę honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski, Minister Edukacji i Nauki oraz Burmistrz Wasilkowa.

Źródło: Kurier Poranny

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy