#DmowskiZostaje Prawo i Sprawiedliwość z nowym projektem

Artykuł
Fot. Facebook.com/MorawieckiPL

Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt ustawy, która określi zasady zmian nazw obiektów w przestrzeni publicznej. Ma to na calu uchronienie nazwy ronda Dmowskiego.

W grudniu stołeczni radni przegłosowali uchwałę o przyjęciu petycji przewidującej zmianę nazwy ronda Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet.

CZYTAJ: Co warszawiacy sądzą o rondzie Praw Kobiet?

Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt ustawy, który przeprowadzi rewolucję w kwestii zmian nazw obiektów w przestrzeni publicznej. Projekt ustawy zakłada, iż: „zmiana nazwy patrona będzie możliwa tylko w celu bardziej godnego upamiętnienia ich pamięci przez nadanie ich imienia (nazwy) innemu obiektowi przestrzeni publicznej lub ze względu na ujawnienie nowych, nieznanych wcześniej faktów podających w wątpliwość zasługi osoby lub podmiotu, na cześć których nazwano obiekt przestrzeni publicznej”.

Po raz pierwszy z propozycją projektu wyszedł wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. „W wielu krajach widać trend wymazywania historycznych postaci z nazw ulic, obalania ich pomników przez grupy ideologicznej lewicy. To bardzo złe zjawisko niektórzy chcieliby przeszczepić także na polski grunt. Mam nadzieję że Sejm szybko przyjmie przepisy, które temu zapobiegną” – napisał na Twitterze wiceszef MSZ.

CZYTAJ: Warszawa zajmie się zmianą nazwy Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy