Delta zaatakowała Australię. Połowa ludności objęta lockdownem

Artykuł
Wiktoria i Australia Południowa ogłosiły tygodniowe lockdowny
Fot. PAP/EPA/LUIS ASCUI

13 milionów Australijczyków – około połowy ludności kraju – znalazło się w reżimie lockdownu w związku z wariantem Delta koronawirusa, który rozprzestrzenił się w stanach Nowa Południowa Walia, Wiktoria i Australia Południowa

Wiktoria i Australia Południowa ogłosiły tygodniowe lockdowny, podczas gdy dla Nowej Południowej Walii nie widać końca blokady.

Premier Wiktorii Daniel Andrews powiedział, że dziewięć przypadków zakażenia zgłoszonych we wtorek pokazuje, że jego stan – jak to ujął – „biegnie równolegle” z wirusem. – Musimy uciec do przodu i potrzebujemy więcej czasu, aby to zrobić – wskazał.

W Nowej Południowej Walii odnotowano spadek dziennej liczby zachorowań na Covid-19 – 78 nowych infekcji zarejestrowano w ciągu ostatnich 24 godzin – ale istnieją obawy dotyczące „brakujących ogniw” w nowych transmisjach i uporczywej liczby przypadków, które „były poza społecznością”. Terminu tego używa się do opisania sytuacji, w której dana osoba jest zarażona wirusem, ale nie przebywała ostatnio za granicą ani nie miała kontaktu z innymi potwierdzonymi przypadkami; zasadniczo oznacza, że władze nie są w stanie namierzyć źródła zakażenia.

Australia Południowa ogłosiła siedmiodniowy lockdown od godz. 18 we wtorek, podczas gdy lockdown w Wiktorii ma się zakończyć o północy 27 lipca.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy