Przejdź do treści
22:08 Sport: Broniący tytułu mistrza świata na żużlu Bartosz Zmarzlik wygrał sobotnią Grand Prix Wielkiej Brytanii
21:31 Donald Trump: powiedziałem Putinowi, że jego wojna powinna się zakończyć
19:26 Donald Trump o zamachu na Demokratów w Minnesocie: nie będziemy tolerować takiej przemocy
17:46 USA: Czołowa polityk Demokratów w Minnesocie zabita w politycznie motywowanym zamachu
17:30 Premier Izraela: Cofnęliśmy program nuklearny Iranu o lata, a to tylko początek
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem. 16 czerwca, godz. 18:00. Hotel i Restauracja "Pelikan" ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
Wydarzenie Klub GP Gdańsk II organizuje 21 czerwca (sobota) piknik patriotyczny w Rekownicy (gmina Nowa Karczma), odjazd autokaru spod ECS w Gdańsku o godzinie 15:15, w programie msza św. dziękczynna za wybór prezydenta, koncert Andrzeja Kołakowskiego
Wydarzenie Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Kluby Gazety Polskiej w Gdyni i Wejherowie zapraszają na spotkanie z Posłami Dariuszem Mateckim i Mariuszem Goskiem które odbędzie się 27.06 o g. 17:30 w Gdyni, w budynku Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości ul. 10 lutego 33
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na marsz przeciwko masowej migracji, 22 czerwca, godz. 16.00, Bulwary Słupskie MDK
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Dane dotyczące Covid-19. Tym razem bez ofiar śmiertelnych

Źródło: Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Badania potwierdziły 476 nowych zakażeń koronawirusem; nie zmarła żadna osoba z COVID-19 - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

Tydzień temu, 5 września, resort informował o 324 zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 29 sierpnia – o 204.

#Pilne | Mamy 476 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus. Z powodu #COVID19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.@MZ_GOV_PL #włączprawdę #TVRepublika pic.twitter.com/AJAnRicXQF

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) September 12, 2021

Nowe zakażenia, o których poinformowano w niedzielę, wykryto u osób z województw: mazowieckiego (63), małopolskiego (51), lubelskiego (48), łódzkiego (45), wielkopolskiego (39), podkarpackiego (33), dolnośląskiego (30), śląskiego (29), zachodniopomorskiego (28), podlaskiego (22), kujawsko-pomorskiego (18), pomorskiego (17), opolskiego (14), lubuskiego (12), świętokrzyskiego (9), warmińsko-mazurskiego (5).

Mamy 476 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (63), małopolskiego (51), lubelskiego (48), łódzkiego (45), wielkopolskiego (39), podkarpackiego (33), dolnośląskiego (30), śląskiego (29), zachodniopomorskiego (28), podlaskiego (22)

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) September 12, 2021

Resort podał, że w informacjach o 13 zakażeniach nie podano adresu. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna. Ministerstwo poinformowało, że z powodu COVID-19 ani z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami nie zmarła żadna osoba.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 893 649 zakażeń. Zmarły 75 425 osoby z COVID-19.

W szpitalach przebywa 675 chorych z COVID-19, 85 pacjentów jest podłączonych do respiratorów – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu, 5 września hospitalizowanych było 500 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 29 sierpnia - 403 chorych. Resort poinformował w niedzielę, że dla zakażonych pacjentów przygotowano w sumie 6 tys. 27 łóżek i 591 respiratorów. Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 68 tys. 974. Wyzdrowiało dotąd 2 mln 658 tys. 374 zakażonych.

???? Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/wmnG6EqaaP

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) September 12, 2021
  Przeciw COVID-19 w pełni zaszczepiono 19 mln 96 tys. 932 osoby - podano w niedzielę na rządowych stronach. Chodzi o osoby zaszczepione dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Do tej pory w naszym kraju wykonano 36 mln 737 tys. 87 szczepień przeciw COVID-19. Łącznie do Polski dostarczono 53 mln 910 tys. 230 dawek szczepionki, z czego do punktów trafiło 38 mln 488 tys. 580. Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 391 tys. 290 dawek. Zgłoszono 15 tys. 115 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w większości łagodnych.

PAP

Wiadomości

Państwa Bałtyckie gotowe na najgorsze. Masowe ewakuacje

Piąta fala irańskich ataków. Rakiety nad Hajfą. Jest odpowiedź

Morderstwo polityka i jego żony w USA. Trwa obława

Zmarzlik odnalazł się w Machesterze!

Taśmy i milczenie Tuska. Wójcik: w innym kraju premier podałby się do dymisji

Konflikt będzie eskalował? Premier Izraela: to jest początek [WIDEO]

Wielka Brytania wysyła samoloty na Bliski Wschód. Jaki jest powód?

Tomczyk niczym Giertych, grzmi o wynikach wyborów. Posypały się KOMENTARZE

Czy Tusk już się nie liczy w Unii Europejskiej?

Donald Trump rozmawiał z Putinem. Biały Dom potwierdza!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Na paradzie równości była też Kotula. Ze sceny zagroziła Braunowi

Fogiel o wątkach wyborczych afery taśmowej: mogło dojść do złamania prawa!

Wypadek samochodowy z udziałem dwóch czołowych polskich pięściarzy!

Hity w sieci: Taśmy Tuska. Mazurek miażdży. Stanowski zgasił Lisa. Odlot Giertycha i Hołowni

Trzeci etap dla Balsamo, Polki w czołówce w wyścigu dookoła Szwajcarii

Najnowsze

Państwa Bałtyckie gotowe na najgorsze. Masowe ewakuacje

Taśmy i milczenie Tuska. Wójcik: w innym kraju premier podałby się do dymisji

Konflikt będzie eskalował? Premier Izraela: to jest początek [WIDEO]

Wielka Brytania wysyła samoloty na Bliski Wschód. Jaki jest powód?

Tomczyk niczym Giertych, grzmi o wynikach wyborów. Posypały się KOMENTARZE

Piąta fala irańskich ataków. Rakiety nad Hajfą. Jest odpowiedź

Morderstwo polityka i jego żony w USA. Trwa obława

Zmarzlik odnalazł się w Machesterze!