„Czy współczesny świat jest bezpieczny?". Inauguracja Akademii Patriotyzmu

Artykuł
Tegoroczna edycja projektu będzie niezwykle intensywna
informacja prasowa

W weekend 12-13 czerwca w Warszawie odbyła się inauguracja zjazdu Akademii Patriotyzmu. Celem projektu jest kształtowanie nowych elit ludzi dynamicznych, ambitnych i szczerze oddanych Polsce.

Projekt realizowany jest przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego. W drugiej edycji udział w Akademii weźmie młodzież z całej Polski. Warsztaty i wykłady prowadzone są przez ekspertów, przedstawicieli świata nauki, mediów, polityki. Partnerem strategicznym projektu jest KGHM Polska Miedź S.A.

Red. Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl wygłosił inauguracyjny wykład. Temat to „Czy współczesny świat jest bezpieczny? Zagrożenia, ryzyka, szanse”.

W trakcie zajęć nie brakowało inspirujących dyskusji i spostrzeżeń uczestników, którzy opisywali z jakimi zagrożeniami spotykają się na co dzień. Słuchacze dowiedzieli się w jaki sposób mogą im zapobiegać. Wnioski zmierzały do refleksji, że żyjemy w relatywnie bezpiecznym świecie, w którym trzeba jednak nadążać za rzeczywistością i nowymi wyzwaniami. Są nimi m.in. cyberbezpieczeństwo, wojna hybrydowa czy terroryzm.

Zasady komunikacji i marketing polityczny

Dr Krzysztof Tenerowicz, prezes fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego poprowadził wykład, który koncentrował się na przedstawieniu skutecznych zasad komunikacji i marketingu politycznego. Uczestnicy mogli skonfrontować się z zaimprowizowanymi problemami i kryzysami. Odbyła się również dyskusja dotycząca strategii i skuteczności prowadzonych kampanii i akcji społeczno- politycznych.

Zjazd został zamknięty wykładem „ABC organizacji pozarządowych, jak rejestrować, jak działać?”, który poprowadził prawnik Karol Pietras. Udzielał słuchaczom wskazówek dotyczących tego jak zaczynać i rozwijać swoją aktywność w organizacjach trzeciego sektora. Zwrócił również uwagę na stronę formalną funkcjonowania stowarzyszeń czy fundacji. Karol Pietras przestrzegał też przed zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać młodzi ludzie chcący działać społecznie.

- To na czym nam zależy to aktywność naszych słuchaczy. Ich zaangażowanie to dowód na to, że nasza inicjatywa jest potrzebna i należy ją rozwijać. W tym miejscu warto podkreślić rolę i znaczenie jakie ma dla naszego projektu wsparcie firmy takiej jak KGHM Polska Miedź S.A. Jej marka i prestiż przyciągają młodzież i stanowią dowód, że dużym polskim firmom zależy na młodych ludziach, ich Rozwoju i przyszłości - podsumowała pierwszy zjazd Izabela Wyżga, koordynator drugiej edycji Akademii.

Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna edycja projektu będzie niezwykle intensywna. Powodem jest napięty kalendarz, będący konsekwencją problemów z pandemią koronawirusa. Tym samym, po raz kolejny słuchacze Akademii spotkają się już 10 lipca br. 

Źródło: informacja prasowa

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy