Czarnek: 1 września wracamy do szkół w trybie stacjonarnym. Wracamy do normalności

Artykuł
Rząd przeznaczył ponad 100 mln zł na dodatkowy sprzęt dezynfekujący dla szkół
Fot. Flickr/Kasia Buczyńska

Od 1 września wracamy do szkół w trybie stacjonarnym. Wracamy do normalności – powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej.

Od 1 września uczniowie powracają do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkoli w trybie stacjonarnym – poinformował Czarnek. Dodał, że decyzja została podjęta po konsultacjach z ministrem zdrowia Adam Niedzielskim.

Poinformował, że rząd wyasygnował ponad 100 mln zł na dodatkowy sprzęt dezynfekujący, materiały, maseczki, rękawiczki zgodnie ze złożonym zapotrzebowaniem przez dyrektorów szkół.

– W tym momencie do szkół trafia 32 stacji do dezynfekcji z funkcją mierzenia temperatury. Chodzi o to, żeby trafiły one do szkół większych i średnich – poinformował.

Przemysław Czarnek mówił, że rodzice ponad 30 proc. uczniów w wieku 12-18 już zdecydowali się na szczepienie. – Zachęcamy do korzystania z punktów szczepień, zachęcamy, aby się decydować na szczepienie – przekazał.

– W ramach programu „Poznaj Polskę” będziemy dofinansowywać wycieczki szkolne, celem tych działań jest odbudowanie wspólnoty uczniowskiej – mówił minister edukacji.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy