Co Biden powie Putinowi? „Rosja zostanie dotknięta najostrzejszymi sankcjami, jeśli zaatakuje Ukrainę”

Artykuł
Rozmowy Bidena z Putinem rozpoczną się we wtorek około godz. 16:00
Fot. PAP/EPA/Samuel Corum / POOL, PAP/EPA/VLADIMIR SMIRNOV/SPUTNIK/KREMLIN/portal TVRepublika

Jak podaje foxnews, prezydent USA Joe Biden wykorzysta wideokonferencję z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, aby powiedzieć mu, że Rosja zostanie dotknięta najostrzejszymi sankcjami gospodarczymi, jeśli zaatakuje Ukrainę. Taką informację mieli przekazać amerykańscy urzędnicy.

Sankcje miałyby być wymierzone w największe rosyjskie banki i zdolność Moskwy do przeliczania rubli na dolary i inne waluty, 

Kreml odcina się od doniesień o planowanej inwazji na Ukrainę. Rosyjscy dyplomaci twierdzą, że Kreml zaniepokojony ukraińskimi zamiarami prowadzi czysto defensywne działania. Według nich Ukraina dąży do odzyskania terytorium utraconych na rzecz rosyjskich separatystów.

– Zespół Bidena zasugerował zestaw kar ekonomicznych, które należy nałożyć, jeśli Rosja rozpocznie inwazję – powiedział wysoki rangą urzędnik administracji prezydenta USA.

Jak podaje CNN, Stany Zjednoczone mogą uwzględnić ekstremalny krok w drodze odłączenia Rosji od międzynarodowego systemu płatności SWIFT używanego przez banki na całym świecie.

Bloomberg poinformował, że Stany Zjednoczone i europejscy sojusznicy rozważają sankcje wymierzone w Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich.

Rozmowy Bidena z Putinem rozpoczną się we wtorek około godz. 18:00 czasu moskiewskiego (godz. 16:00 w Polsce).

Źródło: foxnews.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy