Było słodko, będzie gorzko. Afera w PE zatacza coraz szersze kręgi [debata online]

Artykuł
Telewizja Republika/canva.com

Afera szpiegowsko-korupcyjna w Parlamencie Europejskim. Dyskusja ONLINE. Przyłącz się dziś wieczorem. Posłuchaj lub weź udział. Zapraszają red. nacz. "Gazety Polskiej", "Gazety Polskiej Codziennie", prezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz, szef portalu gpcodziennie.pl i prowadzący Telewizji Republika Adrian Stankowski oraz europoseł PiS Dominik Tarczyński. Początek dziś o godz. 20:25.

>>> LINK DO DEBATY NA ŻYWO <<<

Afera wybuchła w grudniu wraz z aresztowaniem byłej wiceprzewodniczącej PE, greckiej socjalistki Evy Kaili, która jest podejrzewana o branie ogromnych łapówek od Kataru.

Kaili nie jest jedyną negatywną bohaterką afery korupcyjneo-szpiegowskiej w PE. W sprawę zamieszana jest również jej rodzina i bliscy.

Takie są fakty: Nowe skandaliczne fakty w PE. Kuźmiuk. Tarczyński. Bartoszewski [wideo]

W areszcie przebywa też Pier Antonio Panzeri, były włoski europoseł. Jest założycielem organizacji pozarządowej Fight Impunity, która tworzyła raporty, na podstawie których w Parlamencie Europejskim przegłosowywano rezolucje przeciwko Polsce.

W związku z aferą Panzeriemu postawiono mu zarzuty. Byłemu europosłowi groziłoby w razie skazania 15 lat więzienia. Postanowił jednak zawrzeć z sądem porozumienie.

Czarne chmury kłębią się też nad przewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Roberta Metsola zadeklarowała 142 prezenty, które otrzymała, w publicznym rejestrze dla posłów do PE. Przegapiła jednak termin, w którym europosłowie muszą zadeklarować swoje prezenty, w odniesieniu do 125 pozycji z jej listy.

"Wyobraźmy sobie, że poseł PiS dostaje prezenty, nie deklaruje ich i są to prezenty bardzo wartościowe. Nie chodzi o to, że oni je dostali", komentował w Republice deputowany Dominik Tarczyński. "PE pozwala na takie prezenty. Jest to niestosowne, ale zezwala. One nie zostały zadeklarowane i to jest problem. Ciekawy jestem, jak to będzie tłumaczone. Bardzo istotne jest to, by nie nazywać tej afery tylko aferą korupcyjną", mówił.

>>> LINK DO DEBATY NA ŻYWO <<<

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy