Błaszczak w Tomaszowie Mazowieckim. „Służba w Wojsku Polskim to stabilne zatrudnienie”

Artykuł
Błaszczak: Służba w Wojsku Polskim to zaszczyt, ale także stabilne zatrudnienie i godne uposażenie
Fot. Twitter/@Polska_Zbrojna

- Służba w Wojsku Polskim to zaszczyt, ale także stabilne zatrudnienie i godne uposażenie - podkreślił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, zachęcając młodych ludzi do wstępowania do Wojska Polskiego.

- 101. rocznica Bitwy Warszawskiej, święto Wojska Polskiego, które obchodzimy już od dziś - centralne uroczystości odbędą się jutro - obchodzimy pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, żeby młodzi ludzie przystępowali do Wojska Polskiego - mówił Błaszczak podczas uroczystości odsłonięcia na jednym z osiedli Tomaszowa Mazowieckiego muralu poświęconego polskim lotnikom.

- To naprawdę dobry wybór. To oczywiście zaszczyt, żeby służyć ojczyźnie, żeby służyć innym, ale też chciałem podkreślić, że to stabilne zatrudnienie i godne uposażenie, co również jest istotne dla każdego - dodał minister, zachęcając też do odwiedzenia punktów rekrutacyjnych na piknikach wojskowych.

W Tomaszowie Mazowieckim - jak podał resort obrony - odsłonięciu muralu wykonanego w ramach konkursu MON towarzyszą nie tylko uroczystości, ale także lokalne akcje w przestrzeni otwartej np. wystawy militariów, żywe lekcje historii, pikniki, a także pokazy grup rekonstrukcyjnych i koncerty.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy