Biskup apeluje do wiernych. „Nie rezygnujcie ze szczepień!”

Artykuł
Biskup Jacek Jezierski
Fot.: Twitter/@agencja_KAI

Biskup elbląski Jacek Jezierski zaapelował do wiernych swojej diecezji, by uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom przeciw COVID-19. - One osłabiają uderzenie choroby - zaznaczył kościelny dostojnik.

Apel bp. Jezierskiego o potrzebie zaszczepienia przeciw COVID-19 opublikowano na stronie internetowej diecezji elbląskiej i na jej profilu w mediach społecznościowych.

Hierarcha zaznaczył w swoim apelu, że jest prawdopodobne, iż nadejdzie kolejna fala epidemii COVID-19.

- Koronawirus doświadczył już mocno nasze społeczeństwo. Dlatego zachęcam, aby uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom. One osłabiają uderzenie choroby - napisał.

- Pan Bóg dał nam czas życia na ziemi, na pracę, twórczość, wspólnotę rodzinną. Jednak nasze życie jest kruche. Przez niezachowanie zaleceń lekarzy narażamy się na jego przedwczesną utratę. Apeluję więc do wszystkich niezaszczepionych: nie rezygnujcie ze szczepień! - podkreślił biskup.

Dostojnik kościelny przypomniał, że po II wojnie światowej szczepienia przeciw gruźlicy miały charakter powszechny.

- W ten sposób występowalność tej choroby została mocno ograniczona. Dzisiaj również potrzebna jest odporność naszego pokolenia wobec koronawirusa - zaznaczył biskup.

Diecezja elbląska jest jedną z trzech diecezji obrządku rzymskiego przynależnych do Metropolii Warmińskiej, liczy około 405 tys. wiernych.

 

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy