Białoruś: Pratasiewicz i jego partnerka przeniesieni do aresztu domowego
Białoruski opozycyjny dziennikarz i bloger Raman Pratasiewicz, aresztowany 23 maja po przymusowym lądowaniu samolotu Ryanair w Mińsku, został przeniesiony wraz ze swoją partnerką, obywatelką Rosji Sofią Sapiegą z aresztu do aresztu domowego - podała w piątek sekcja rosyjska BBC.
Pratasewicz, podobnie jak Sapiega, przebywa obecnie w wynajętym mieszkaniu w Mińsku - powiedział BBC jego ojciec Dmitrij Pratasewicz. Ale zaznaczył, że władze nadal nie udzielają rodzinie żadnych informacji.
Ambasada Rosji potwierdziła, że Sapiega jest w areszcie domowym.
Ojczym Sapiegi powiedział BBC, że przeniesienie zaskoczyło jej rodziców i że kobieta mieszka teraz sama w wynajętym mieszkaniu w Mińsku.
Najnowsze
„Archipelag Białoruś. Relacje byłych więźniów politycznych” – premiera publikacji Ośrodka Studiów Wschodnich
Kraskowski ujawnia dane mężczyzny, który miał go zaatakować
Sondaż: 69 proc. badanych uważa, że zwrócenie orderu przez Zełenskiego było obraźliwe wobec Polski