Awantura przed Sejmem. Premier Morawiecki potępia atak na posła Sośnierza

Artykuł
Sejm w środowych głosowaniach przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji
Fot. Twitter/@dobrogowski_

Po przegłosowaniu przez Sejm kontrowersyjnej lex TVN przed Sejmem doszło do starć. W sieci pojawiają się nagrania z ul. Wiejskiej w Warszawie, gdzie wzburzony tłum protestuje. W pewnym momencie doszło do przepychanek między zgromadzonymi a posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem. Poseł opuścił teren Sejmu w asyście policji.

Na nagraniach zamieszczonych w sieci widać, jak poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz był popychany podczas protestu przed Sejmem.

Do ataku na posła odniósł się premier

- Takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie - napisał premier.

Sejm w środowych głosowaniach przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać wyłącznie podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jest jeden warunek. Podmiot nie może być zależny od osoby zagranicznej spoza tego obszaru.

Za nowelizacją ustawy, zagłosowało 223 posłów klubu PiS, oraz trzech posłów Kukiz'15 – Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. Za ustawą było także dwóch posłów niezależnych – Zbigniew Ajchler i Łukasz Mejza.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy