Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej

ajg/ds 11-08-2021, 21:17
Artykuł
Budynek parlementu
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Sejm w środowych głosowaniach przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.

Za przyjęciem ustawy głosowało 228 posłów, przeciw -216, 10 posłów wstrzymało się od głosu.

Koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać wyłącznie podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jest jeden warunek. Podmiot nie może być zależny od osoby zagranicznej spoza tego obszaru. 

Za nowelizacją ustawy, zagłosowało 223 posłów klubu PiS, oraz trzech posłów Kukiz'15 – Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk. Za ustawą było także dwóch posłów niezależnych – Zbigniew Ajchler i Łukasz Mejza.

Przeciwko było 216 posłów – Byli to wszyscy członkowie opozycji oraz Stanisław Tyszka z Kukiz15. Przeciw ustawie byli posłowie Porozumienia — Stanisław Bukowiec, Jarosław Gowin, Iwona Michałek, Magdalena Sroka i Michał Wypij.

10 posłów wstrzymało się od głosu, to dziewięciu posłów Konfederacji, a także Andrzej Gut-Mostowy z PiS. W głosowaniu nad ustawą nie wzięło udział sześcioro posłów. To Violetta Porowska, Marek Wesoły i Marek Zagórski z PiS, Konrad Berkowicz i Grzegorz Braun z Konfederacji, a także poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa, który niestety zasłabł na posiedzeniu, a karetka zabrała go do szpitala.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy