Ameryko, ocal TVN! Lempart wzywa Kamalę Harris

Artykuł
Marta Lempart
Fot.: Twitter/@murzynfrogX

Sześć kobiet, w tym Marta Lempart, Magdalena Środa i Agnieszka Holland zaapelowało do wiceprezydent USA Kamali Harris, by zwróciła uwagę na ,,bardzo poważne zagrożenie dla wolności słowa w Polsce”.

„My, kobiety, zaangażowane w obronę demokracji, prosimy Panią o zwrócenie uwagi na bardzo poważne zagrożenie dla wolności słowa w Polsce” - czytamy. 

Według autorek listu, rząd Zjednoczonej Prawicy poprzez zmianę prawa dąży do nieprzyznania koncesji „bezstronnemu, profesjonalnemu i bardzo cenionemu przez obywateli kanałowi informacyjnemu (TVN24), którego właścicielem jest amerykański koncern Discovery”. 

„Zdajemy sobie sprawę, że rządzący obecnie w Polsce wygrali wybory, notabene wykorzystując do tego propagandową telewizję publiczną. Wygrana w wyborach nie jest jednak jedynym narzędziem demokracji, są nim przede wszystkim wolne media, bez których demokracja traci swój partycypacyjny charakter” - czytamy dalej. 

List do wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamali Harris podpisały m.in.: liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart, prof. Monika Płatek i była pełnomocniczka rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, prof. Magdalena Środa.

Autorki listu zwróciły się też z prośbą o podpisanie listu do „wszystkich, którym leży na sercu demokracja i wolność słowa w Polsce”.

Wniosek o przedłużenie koncesji na nadawanie dla TVN24 czeka na rozpatrzenie przez Krajową Radę radiofonii i Telewizji od lutego zeszłego roku. Obecna koncesja dla stacji wygasa 26 września tego roku.

We wtorek sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła, wraz z poprawkami, przygotowany przez PiS projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Projekt zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy