Akcja szczepień przeciw koronawirusowi. Pomorskie liderem w Polsce

Artykuł
Punkt szczepień w Gdańsku
PAP/Adam Warżawa

W przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców woj. pomorskie zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem wykonanych szczepień przeciw COVID-19. Według danych resortu zdrowia wskaźnik dla regionu wynosi 128,02 – podały w piątek służby prasowe wojewody.

Z raportu opublikowanego w piątek na stronie gov.pl wynika, że na Pomorzu przeprowadzono 830 307 szczepień, z czego ponad 216 tys. drugą dawką.

- Pomorskie, pośród 16 województw, zajmuje pierwsze miejsce pod względem wykonanych szczepień przeciw COVID-19 w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. Według danych Ministerstwa Zdrowia wskaźnik dla naszego województwa wynosi 128,02 – poinformował w piątek Pomorski Urząd Wojewódzki.

Najwięcej szczepień w Gdańsku

Od początku akcji najwięcej szczepień w regionie wykonano w Gdańsku. Ich liczba przekroczyła 288,3 tys. Na drugim miejscu znalazła się Gdynia, gdzie wykonano ponad 110,5 tys. iniekcji. Trzeci wynik uzyskał powiat wejherowski, w którym liczba podanych zastrzyków wynosi 52 042.

Ponad 400 punktów szczepień

Na Pomorzu jest w sumie ponad 400 punktów szczepień, z czego dwa w szpitalach tymczasowych. Oprócz tego powstają punkty szczepień masowych. Pierwszy z nich otwarto 19 kwietnia w Redzikowie. Od tego czasu utworzono ich 18, a kolejne dwa rozpoczną pracę w przyszłym tygodniu.

W Trójmieście uruchomiono też trzy punkty drive-thru, w których zastrzyk przeciwko COVID-19 można otrzymać bez wysiadania z samochodu. Ponadto, jak przypomina w komunikacie urząd wojewódzki, od 1 do 3 maja na parkingu nieopodal Teatru Muzycznego w Gdyni działał punkt mobilny. Ze szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson skorzystało tam ponad 2110 osób.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy