Akcja ratunkowa po zawaleniu się 12-piętrowego budynku. Świadek: Ogromne rumowisko

Artykuł
Do zdarzenia doszło około 2:00 w nocy
Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

W akcji ratunkowej uczestniczy ponad 80 jednostek straży pożarnej. Media informują o co najmniej jednej ofierze śmiertelnej i kilku rannych.

Władze nie wydały oficjalnego komunikatu o liczbie rannych. Nie wiadomo dokładnie, ile osób znajdowało się w budynku w momencie katastrofy ani co ją spowodowało. 

O śmierci jednej kobiety poinformowała stacja CBS i agencja AP opierające się na własnych źródłach. Jak przekazała telewizja ABC News osiem rannych osób zostało przewiezionych do szpitala.

Do częściowego zawalenia się budynku doszło około godz. 2 w nocy (godz. 8 czasu polskiego). W wybudowanym w 1981 r. położonym tuż przy plaży apartamentowcu było ponad 130 mieszkań.

 - Obrazy z miejsca katastrofy pokazują urwaną część budynku i ogromne gruzowisko. Strażakom udało się wyciągnąć z rumowiska 10-letniego chłopca - poinformowała korespondentka AP. Dodała, że nie wiadomo, ile osób może być jeszcze uwięzionych w zgliszczach.

 - Używający drabin ratownicy wyciągali ludzi z mieszkań leżących w części budynku, która jeszcze się nie zawaliła - relacjonowała stacja NBC Miami. Uzupełniła że ewakuowano także osoby znajdujące się w sąsiednich budynkach.

- To bardzo dynamiczna sytuacja, radzę wszystkim, by trzymali się z dala od tego terenu, by pozwolić strażakom i funkcjonariuszom na prowadzenie akcji ratunkowej - powiedziała przedstawicielka lokalnej policji.

- Widziałem, jak jedna trzecia albo może nawet połowa tego budynku się dosłownie zawaliła - powiedział NBC Miami jeden z świadków katastrofy.

- Nie potrafię tego opisać, to wyglądało, jakby wybuchła bomba, jak coś, co się dzieje w krajach trzeciego świata, teraz jest tam ogromne rumowisko - dodał świadek.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy