80. urodziny Leszka Długosza. Duda: Niechaj mamy w Panu nadal tego samego wspaniałego Europejczyka z Zaklikowa

Leszek Długosz urodził się 18 czerwca 1941 r.
Fot. twitter/Mary69013995

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia z okazji jubileuszu poety i kompozytora Leszka Długosza.

Doradca prof. Andrzej Waśko odczytał list w imieniu prezydenta i wręczył jubilatowi prezydencki medal.

- W dniu 80. urodzin przesyłam Panu najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Z tej pięknej okazji chcę wyrazić uznanie dla Pańskich dokonań artystycznych. Znakiem tego niech będzie również wyjątkowe odznaczenie państwowe - Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, który mam zaszczyt i przyjemność Panu nadać - napisał Andrzej Duda.

- Wiąże się ono ściśle z trwającymi obchodami stulecia odrodzenia się, obrony i odbudowy Rzeczypospolitej. Ale jest również symbolem ciągłości tradycji patriotycznych i pracy dla wolnej Polski, którą podejmuje każde kolejne pokolenie - zwrócił uwagę prezydent.

Andrzej Duda zaznaczył, że jubileusz stulecia odzyskania niepodległości staje się dzięki temu inspiracją do służby dzisiejszej Rzeczypospolitej i działalnością zawodową, społeczną, artystyczną i intelektualną.

- I właśnie za zasługi na tym polu chcę dziś wyrazić Panu głęboki szacunek i wdzięczność. Dziękuję za wkład w rozwój polskiej kultury i literatury, za liczne wzruszenia, których nam Pan dostarcza, a wreszcie za wierność wartościom - pięknu, dobru i prawdzie - podkreślił.

- Chcę życzyć Panu powtórnie wiele zdrowia i sił na następne długie lata pracy artystycznej, satysfakcji z dokonań i wielu kolejnych sukcesów. I niechaj mamy w Panu nadal tego samego wspaniałego Leszka Długosza Europejczyka z Zaklikowa - zakończył swój list Andrzej Duda.

Leszek Długosz urodził się 18 czerwca 1941 r. w Zaklikowie. Był artystą Piwnicy pod Baranami. Długosz to aktor, kompozytor, pianista, jeden z najbardziej znanych śpiewających poetów w Polsce. Jest autorem kilkunastu tomików poezji i dziesięciu płyt z muzyką. Leszek Długosz w 2006 r. został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Natomiast w 2016 r. otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: prezydent

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy