25 mld nadwyżki budżetowej. „Polski know-how”

Artykuł
Premier Mateusz Morawiecki w Radomsku
Fot.: Twitter/@PremierRP

- Po czerwcu, w budżecie państwa jest ponad 25 mld zł nadwyżki - ogłosił w poniedziałek Mateusz Morawiecki. Podczas wizyty w Radomsku, premier przypomniał, że rządowa pomoc dla przedsiębiorców przekroczyła już 200 mld zł.

- Naprawa finansów publicznych po naszych niefrasobliwych poprzednikach doprowadziła do tego, że po czerwcu, na półrocze, mamy nadwyżkę w budżecie przekraczającą 25 mld zł. Jednocześnie przekroczyliśmy 200 mld zł z okładem, na pomoc dla firm w covidzie. To jest coś, co pozwoliło zachować potencjał tych firm, dokonać ekspansji na nowe rynki i co najważniejsze - pozwoliło zachować miejsca pracy - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w czasie wizyty w firmie SKB Drive Tech w Radomsku (Łódzkie).

Mateusz Morawiecki, podczas wizyty w firmie SKB Drive Tech, podkroslił, że z radością wysłuchał informacji o przedsiębiorstwie produkującym elementy, w których znajduje się polski know-how. Zdaniem premiera inwestowanie poprzez takie firmy, to znakomity przykład, jak zdobywać nowe rynki.

Polska dla wielu przedsiębiorców jest już za mała, dlatego rząd musi wspierać firmy w ekspansji i w eksporcie - stwierdził szef rządu.

- Na tym nam szczególnie zależy, bo Polska dla wielu firm zrobiła się już za mała. Musimy wspierać firmy w ekspansji, w eksporcie. I stąd te dane, które spływają do nas, o rekordowym eksporcie w marcu - 110 mld zł - napawają ogromną radością i nadzieją na przyszłość - zaznaczył premier.

Morawiecki dodał, że jednocześnie Główny Urząd Statystyczny przekazał informacje o jednym z najwyższych od wielu lat przyroście wynagrodzeń,  sięgającym 10,8 proc. w skali roku.

Zdaniem premiera o taki szybki wzrost wynagrodzeń chodzi w Polskim Ładzie.

- Polski Ład to tworzenie nowych miejsc pracy, to wsparcie dla firm, a jednocześnie tworzenie perspektyw do ekspansji. Cieszę się, że przez Polski Ład, przez nasze inwestycje w infrastrukturę, ale także przedsiębiorczość, będziemy w stanie wspierać polski biznes - powiedział.

Radomszczańska firma SKB Drive Tech, którą odwiedził w poniedziałek szef rządu, oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zespołów przeniesienia napędu, odlewnictwa żeliwa oraz obróbki metalu. SKB współpracuje m.in. z Polską Grupą Zbrojeniową i Volvo.

 

Źródło: Radio Opole

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy