2. Rajd Motocyklowy Weteranów. „Forma uczczenia pamięci tych, którzy na misjach stracili życie”

Artykuł
Reprezentacja 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT ruszą 18 maja
Fot. 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie

1350 uczestników zgłosiło się do 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów organizowanego dla uczczenia pamięci żołnierzy i policjantów poległych na misjach. Jego uczestnicy, podzieleni terytorialnie na kilkanaście mniejszych grup, przez cały maj będą odwiedzać miejsca pochówków swoich kolegów, którzy zginęli i zmarli w operacjach poza granicami. Na mapie wyznaczono 123 punkty, przez które przejadą.

Podobnie jak przy pierwszej edycji, również teraz nie mogło zabraknąć reprezentacji żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy już 18 maja wyruszą z Elbląga.

Na zaproszenie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w przygotowaniu materiału promującego 2. Rajd Weterana, jako jedyny z Warmii i Mazur, wziął udział żołnierz z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Jako motocyklista oraz osoba posiadająca doświadczenie udziału w misjach poza granicami, uważam że jest to świetna forma uczczenia pamięci tych, którzy na misjach stracili życie lub zdrowie – podsumowuje weteran.

img_0505_670.

Źródło: 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy