„10.04.2010 fakty”. Macierewicz: Gdyby żył prezydent Kaczyński, Donald Tusk nie podpisałby kontraktu jamalskiego

Artykuł
Zapraszamy na program
TV Republika

Kontrakt jamalski, który całkowicie uzależniał Polskę od dostaw rosyjskiego gazu, nie zostałby podpisany, gdyby żył prezydent Kaczyński – uważa marszałek senior Antoni Macierewicz. - Prezydent często mówił, że układ , który negocjował Donald Tusk, jest dla Polski katastrofą – powiedział Macierewicz w programie „10.04.2010 fakty” na antenie TV Republika.

Jak podkreślił gość Aleksandra Wierzejskiego oznaczał „likwidację szansy na budowanie przez Polskę suwerenności energetycznej, a co za tym idzie pełnej niepodległości naszego kraju”. -

Ten kontrakt nisczył możliwość budowy dywersyfikacji dostaw gazu, sprawiał że Polska stawała się całkowicie zależna od Rosji – dodał.

- Donald Tusk realizował politykę zależności. Niepodległość Polski nie miała dla niego żadnego znaczenia. Absolutną oczywistością, w jego mniemaniu, było uzależnienie kraju od układu Niemiecko-Rosyjskiego – przypomniał wiceprzewodniczący PiS.

Macierewicz przypomniał również, że negocjacje w sprawie kontraktu jamalskiego miały również swój wymiar ukraiński. - Putin zaproponował Donaldowi Tuskowi wzięcie udziału w rozbiorze Ukrainy. Tusk temu nie zaprzeczył, tworząc tym samym przestrzeń dla polityki Putina. Negocjacje dotyczące energetyki miały na względzie również i tę propozycję – zaznaczył były minister obrony.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy