Żukowska: Lewica zawsze będzie walczyła o wszystkich, którzy nie mają równych praw

Artykuł
P. Supernak/PAP

Lewica zawsze będzie walczyła o równouprawnienie społeczności LGBT+ i wszystkich tych, którzy nie mają równych praw - zapewniła w niedzielę posłanka tego ugrupowania Anna Maria Żukowska

- Dzisiaj jest Dzień Świętego Walentego, dzień zakochanych. Dzień, który nie zawsze był w Polsce obchodzony, ale już przyjął się i jest akceptowany społecznie. To jest dzień, w którym, jako Lewica, chcielibyśmy przypomnieć o tym, że każdy ma prawo być kochany, każdy ma prawo do miłości i każdy ma prawo kochać. I wszyscy powinni mieć te prawa równe - powiedziała w niedzielę na konferencji prasowej posłanka Lewicy.

Jak podkreśliła: Lewica zawsze będzie walczyła o równouprawnienie społeczności LGBT+ i równouprawnienie wszystkich tych, którzy nie mają równych praw, wszystkich tych, którzy potrzebują Lewicy po to, żeby móc osiągnąć swoje cele. Zapewniła, że Lewica zawsze będzie pomagać warszawiakom.

Posłanka wraz z przedstawicielami Federacji Młodych Socjaldemokratów z okazji Walentynek rozdawała lizaki.

Żukowska przekazała, że uruchomiła swoją stronę internetową, na której można znaleźć do niej kontakt, zapowiedziała otwarcie biura poselskiego na terenie dzielnicy Targówek w Warszawie.

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. Żukowska uzyskała mandat posłanki na Sejm IX kadencji z listy Lewicy w okręgu warszawskim (nr 19) zdobywając 18 864 głosy. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy