Żona Owsiaka zatrudniła samą siebie w WOŚP za... 9 tysięcy złotych
Z Uchwały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikowanej przez blogera o pseudonimie MatkaKurka wynika, że Lidia Niedźwiedzka - Owsiak, sama zatrudniła się w fundacji, za co przyznała sobie pensje 9 tysięcy złotych.
Dokument podpisany został przez Piotra Burczyńskiego, Bohdana Maruszewskiego, Jerzego Owsiaka, Pawła Januszewicza i samą Lidię Niedźwiedzką - Owsiak.
Choć bloger podkreśla, że to Owsiak zatrudnił swoją żonę i wyznaczył jej wynagrodzenie, z pisma wynika, że zatrudniła samą siebie, skoro występuje jako sygnatariusz uchwały.
MatkaKurka wskazuje, że kwota 9 tysięcy zł to jedynie początek: "...następnie podwyżki i premie w kolejnych latach. Kwotą bazową jest 9 tysięcy przyznane w roku 2002, ale w 2012 mamy już 13 850. Licząc średnio, za lata 2002 do 2012 spokojnie wyjdzie nam minimum 1 300 000 złotych".
Najnowsze
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź
Jest propozycja dwóch lokalizacji stałej bazy wojskowej USA w Polsce. Co z jej kosztem?