Zobacz niesamowity wyczyn polskich skoczków na 100-lecie niepodległości! Ustanowili rekord

Artykuł
zrzut ekranu: facebook.com/Stream1TV

Spadochroniarze z S3 WAT ustanowili nowy Rekord Polski w locie z największą flagą narodową. W dniu Wojska Polskiego na Lotnisku Aeroklubu Warszawskiego w Chrcynnie pod Warszawą spadochroniarze z Wojskowej Akademii Technicznej wykonali lot z flagą narodową o powierzchni 230 m2. Jest to nowy Rekord Polski ustanowiony dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia Polskich Sił Powietrznych.

W dniu Wojska Polskiego na Lotnisku Aeroklubu Warszawskiego w Chrcynnie pod Warszawą spadochroniarze z Wojskowej Akademii Technicznej wykonali lot z flagą narodową o powierzchni 230 m2.

Jest to nowy Rekord Polski ustanowiony dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia Polskich Sił Powietrznych.

Rekordowy lot z flagą wykonał Piotr Piotrowski „Pitero”, któremu w powietrzu asystowali i filmowali jego lot Janusz Białowąs „Druciarz” i Dariusz Bojsza „Bejce”.

Skok został wykonany z samolotu Cessna 208B Grand Caravan.

Rekordowi spadochroniarze są członkami Sekcji Skoków Spadochronowych Wojskowej Akademii Technicznej S3 WAT i należą do elitarnego zespołu akrobacyjnego Sky Magic tej sekcji. Rekord to efekt pracy i zaangażowania wielu osób w wyszukanie bardzo wytrzymałego i bardzo lekkiego materiału dla tak dużej flagi oraz specjalnie zaprojektowany pokrowiec, uszyty dokładnie pod jej rozmiar, a także oryginalny sposób złożenia i spakowania. Cały komplet waży ponad 20 kg, który musiał być doliczony do standardowego wyposażenia.

Spadochroniarze wyskoczyli z samolotu z wysokości 1500m i po otwarciu spadochronów Piotr Piotrowski „Pitero” rozwinął biało – czerwoną flagę narodową nad Polskim Niebem. W ten sposób Wojskowa Akademia Techniczna uhonorowała Święto Wojska Polskiego oraz upamiętniła tegoroczne jubileusze państwowe.

Wyczyny spadochroniarzy ze Sky Magic S3 WAT możemy podziwiać na wielu odbywających się w Polsce pokazach lotniczych m.in. Air Show Radom, Air Show Poznan, Gdynia Aerobaltic. Ich wizytówką są akrobacje na otwartych czaszach spadochronów z wykorzystaniem świec dymnych i flag podczas skoków dziennych i nocnych.

Zobacz ten niesamowity wyczyn na 100-lecie niepodległości.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy