Zniesienie składek na ZUS i NFZ nowym pomysłem PO? Pitera: Nie będę powielała tych plotek

Artykuł
Telewizja Republika

– Ciekawe, czy ten, kto puścił farbę, cokolwiek wie – komentowała w Polski Radiu posłanka do PE Julia Pitera, mówiąc o informacjach jakie wczoraj pojawiły się na temat nowych pomysłów Platformy Obywatelskiej, które mają zostać zaprezentowane na konwencji partii w Poznaniu.

Wczoraj wieczorem media obiegła informacja, że wśród propozycji zgłaszanych dzisiaj na konwencji Platformy Obywatelskiej, ma znaleźć się m.in. pomysł zniesienia składek ZUS i NFZ, tak by po docelowej likwidacji finansowanie składek przejął budżet państwa.  "Wiadomości" TVP1 ustaliły również, że premier Ewa Kopacz przedstawi dzisiaj propozycje zmian w podatkach, walki z bezrobociem, wsparcia dla młodych i przedsiębiorców.

– Ciekawe, czy ten, kto puścił farbę, cokolwiek wie – komentowała przecieki na temat konwencji PO posłanka do PE Julia Pitera, podaje serwis 300polityka.pl.

– Często na temat planów politycznych partii wypowiadają się politycy, którzy są umiarkowanie znani, w związku z tym budują sobie pewną reputację tym, że są pełni jakiejś tajemnej wiedzy. Dlatego ja nie będę powielała tych plotek – mówiła Pitera, nie odnosząc się do informacji podawanych przez media.

Pomysł dotyczący opłacania ZUS i NFZ nieoficjalnie potwierdził polityk PO Sławomir Nitras, odpowiadając na Twitterze na wpis komentujący pomysł zniesienia składek.


Czytaj więcej:

Przedwyborcze obietnice, prezentacja "jedynek" i przemówienia liderów. Dzisiaj odbędą się konwencje PiS, PO i PSL

Źródło: Polskie Radio, 300polityka.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy