Znamy nowego prezesa Agencji Mienia Wojskowego. To Krzysztof Falkowski

Artykuł
Twitter

– Dotychczasowy dyrektor Departamentu Zezwoleń i Koncesji MSWiA Krzysztof Falkowski został w poniedziałek prezesem Agencji Mienia Wojskowego. Premier Mateusz Morawiecki powołał Falkowskiego na trzyletnią kadencję – poinformowała rzecznik prasowy Agencji Mienia Wojskowego Małgorzata Weber.

Nowego prezesa przedstawił w poniedziałek kierownictwu i pracownikom Agencji Mienia Wojskowego wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot. Falkowski był do tej pory dyrektorem Departamentu Zezwoleń i Koncesji MSWiA. 

Jak poinformowała rzecznik Agencji, w zarządzie tej instytucji nadal pozostaną zastępcy prezesa: Ilona Kowalska, Marcin Kowalczyk, Krzysztof Milewski i Dominik Zaremba.

W ostatnich miesiącach Agencja nie miała pełnoprawnego prezesa, a jedynie osoby pełniące jego obowiązki. Od 1 grudnia 2017 r. p.o. prezesem był Milewski, powołany wówczas na wiceprezesa (tego samego dnia zastępcą prezesa AMW został także Kowalczyk). Natomiast od 27 października do 30 listopada 2017 r. AMW kierował Dominik Zaremba, który od kwietnia 2016 r. jest w Agencji wiceprezesem odpowiedzialnym m.in. za zakwaterowanie żołnierzy. Wcześniej, od grudnia 2015 r. Agencją kierował Mateusz Mroz, najpierw jako p.o prezes, a od 9 maja 2017 r. jako prezes powołany na trzyletnią kadencję przez ówczesną premier Beatę Szydło – czytamy na stronie defence24.pl.

Źródło: defence24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy