Znamy listopadowe plany kadry Adama Nawałki

Artykuł
Twitter/@LaczyNasPilka

Po wczorajszym zwycięstwie z Czarnogórą, Reprezentacja Polski w piłkę nożną jest pewna udziału w finałach mistrzostw świata 2018 w Rosji. Co za tym idzie, listopadowe plany biało-czerwonych zostały oficjalnie potwierdzone. 10 listopada kadra Adama Nawałki podejmie w Warszawie Urugwaj, a trzy dni później zmierzy się z Meksykiem w Gdańsku.

Listopadowe spotkania są meczami towarzyskimi i były uzależnione od powodzenia w eliminacjach do Mundialu w Rosji. Gdyby piłkarze nie wyszli z pierwszego miejsca, musieliby mierzyć się w barażach i tam walczyć o przepustki do Rosji. Na szczęście zwycięstwo 4:2 z Czarnogórą dało biało-czerwonym pierwsze miejsce w grupie i potwierdziło listopadowe spotkania.

10 listopada piłkarze Nawałki podejmą na PGE Narodowym w Warszawie reprezentację Urugwaju. Poprzedni mecz z dwukrotnymi mistrzami świata odbył się pięć lat temu w Gdańsku. Luis Suarez, Edinson Cavani i spółka wygrali 3:1.

Właśnie na tej arenie przyjdzie kadrze Nawałki zmierzyć się 13 listopada z Meksykiem. Ostatni mecz z ekipą z Ameryki Środkowej odbył się sześć lat temu – po bramkach Pawła Brożka i Javiera "Chicharito" Hernandeza padł remis 1:1.

Po spotkaniu z Meksykiem kadra odpoczywać będzie przynajmniej do marca 2018 roku.

Źródło: Onet

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy