Znamy kolejne fragmenty taśm. „Robienie laski Amerykanom” oraz szantaż PO wobec Religi w 2005 r.

Artykuł
Flickr/polandMFA/CC BY-ND 2.0; telewizja republika

Sławomir Nowak mówi o szantażu Platformy na Zbigniewa Religę podczas kampanii w 2005 roku, a Radosław Sikorski o „robieniu laski Amerykanom” oraz „murzyńskości” Polaków. Znamy nowe fragmenty kolejnych taśm.

– W 2005 roku, pamiętam, zdobyliśmy jego długi, żeby się wycofał. Cena była taka, żeby się wycofał, bo ten sztab narobił długów strasznych – mówił Sławomir Nowak w nagranej rozmowie z Andrzejem Parafianowiczem.

– K****, tam był Petelicki, tam był ówczesny szef (…) – opowiada mu osoba podpisana D.Z. (prawdopodobnie jest to Dariusz Zawadka, były dowódca jednostki GROM).

– On wtedy poparł Donalda, nie? No właśnie za to, że zapłaciliśmy ich długi – odpowiada Sławomir Nowak.

Tak wyglądają fragmenty rozmowy Sławomira Nowaka z Dariuszem Zawadką, które ujawniono na antenie Radia ZET oraz TVN24.

Kolejny fragment zaprezentowany w programie „Siódmy dzień tygodnia” na antenie Radia ZET dotyczy Radosława Sikorskiego oraz Jacka Rostowskiego. 

– Wiesz, że sojusz polsko-amerykański jest nic nie warty. Jest szkodliwy, bo daje poczucie bezpieczeństwa – mówi z kolei Radosław Sikorski w rozmowie z Jackiem Rostowskim.

– Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Rosją… Bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy (...) Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską ocenę. Taka murzyńskość (…) – stwierdza w nagranej rozmowie szef polskiej dyplomacji.

Źródło: Radio ZET, TVN24, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy