Znamy daty podpisania umów ws. Baltic Pipe! Naimski zapewnia: Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z planem

Artykuł
twitter.com/@Batlic_Pipe_pl

Umowa dotycząca budowy gazociągu Baltic Pipe zostanie podpisana na przełomie listopada i grudnia. – Realizacja tej strategicznej dla Polski inwestycji przebiega zgodnie z planem – mówił pełnomocnik rządu do spraw krytycznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski podczas IV Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach.

Handlowe porozumienie zwiąże dwóch inwestorów: Gaz-System oraz Energinet.

– Tak zwane porozumienie o budowie będzie równoznaczne z ostateczną decyzją inwestycyjną także po stronie duńskiej. Faktycznie rzecz biorąc wszystko jest naprawdę na dobrej drodze. Trzymamy się harmonogramu. Tak jak to wielokrotnie już powtarzałem, kończymy w 2022 r., a samą budowę zaczynamy w 2020 r. – mówi Piotr Naimski. 

Wcześniej również premier Mateusz Morawiecki pozytywnie ocenił postępy w dyskusjach nad projektem. – Rozmowy z Duńczykami i Norwegami są bardzo zaawansowane, przebiegają bardzo dobrze – mówił.

Baltic Pipe połączy polski i duński system przesyłu gazu, dzięki czemu do Polski trafi gaz z szelfu norweskiego. Będzie mógł transportować 10 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie do naszego kraju. 

Jak i formował niedawno Piotr Naimski, gazociąg ma być gotowy 1 1 października 2022 roku.

Źródło: IAR, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy