Zmiany w PiS. Witek nowym rzecznikiem partii, Mastalerek rzecznikiem kampanii

Artykuł
TWITTER@pis_org_pl

Jarosław Kaczyński na specjalne zorganizowanym briefingu poinformował, że nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości została Elżbieta Witek. Dotychczasowy rzecznik partii Marcin Mastalerek został rzecznikiem kampanii.

Prezes PiS poinformował, że decyzja o rozdzieleniu tych dwóch funkcji zapadła w związku z licznymi wyzwaniami i zdaniami  przed jakimi stoi partia w okresie kampanii wyborczej.

– Pracy w sztabie jest niesłychanie dużo. Pan Mastalerek jest człowiekiem pełnym inwencji i pomysłów. Jest tam potrzebny. Tego życzy sobie pani prezes Szydło – mówił Kaczyński.

Odnosząc się samej Elżbiety Witek poinformował, że ma ma ona już doświadczenie i darzy ją pełnym zaufaniem.

– Do tej pory pani Witek koncentrowała się na kwestiach związanych z edukacją (...) wchodzi więc na pole nowych zadań, jednak jesteśmy przekonani, że świetnie da sobie radę – przekonywał.

Kaczyński podkreślił, że nowa rzecznik PiS znana jest w partii z tego, że ładnie posługuje się polskim językiem zarówno w mowie, jak i w piśmie.

Elżbieta Witek podziękowała prezesowi swojego ugrupowania za rekomendację. Obiecała także dziennikarzom zgodną współpracę. – Będą dla państwa dostępna. Jeśli nie będę mogła odebrać, na pewno będę oddzwaniać – zapowiedziała.

Jak dodała, nikogo nie zastępuje, a po prostu dołącza do zespołu.

Elżbieta Witek to posłanka na Sejm V, VI i VII kadencji. Z wykształcenia jest nauczycielką. Ukończyła historię na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy