Zmiana na stanowisku szefa PKN Orlen. Jacka Krawca zastąpił Wojciech Jasiński

Artykuł
Siedziba PKN Orlen w Płocku
Adam Kliczek/CC BY-SA 3.0 pl

W środę doszło do zmiany na stanowisku szefa Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. Jacka Krawca zastąpił Wojciech Jasiński.

Rada Nadzorcza Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. na posiedzeniu w dniu 16 grudnia 2015 r. odwołała Pana Jacka Krawca ze stanowiska Prezesa Zarządu PKN ORLEN S.A. i jednocześnie powołała do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu PKN ORLEN S.A. Pana Wojciecha Jasińskiego – brzmi komunikat PKN Orlen.

Wojciech Jasiński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Od lutego 2006 do października 2007 pełnił funkcję ministra Skarbu Państwa.

PKN Orlen to polskie przedsiębiorstwo przemysłu petrochemicznego zajmujące się przetwarzaniem ropy naftowej oraz dystrybucją produktów ropopochodnych, m.in. paliw.

W skład koncernu wchodzą rafinerie w: Płocku, Jedliczu, Trzebini, trzy w Czechach oraz rafineria w Możejkach na Litwie. Łączne moce przerobowe zakładów w trzech państwach wynoszą 31,7 milionów ton ropy naftowej rocznie.

Orlen jest jedyną polską spółką, która znalazła się na liście największych przedsiębiorstw świata (398 miejsce w 2010 roku) magazynu Fortune.

Niespełna 30 procent akcji koncernu należy do Skarbu Państwa. Orlen zajmuje pierwsze miejsce w rankingu przedsiębiorstw w Polsce. 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy