Zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego

Artykuł
facebook.com/kancelaria.premiera

Beata Szydło i Prezydent Andrzej Duda wzięli udział w plenarnym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego. Podczas inauguracji posiedzenia, na przewodniczącą rady, mianowano Minister Elżbietę Rafalską.

Przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego, po rocznym przewodnictwie strony pracodawców, przejmuje strona rządowa, a w sensie bezpośrednim minister RPiPS - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Personalnie będzie za to odpowiadać Elżbieta Rafalska.

Cieszę się ze to właśnie teraz w tym niełatwym okresie rząd będzie przejmował stanowisko w radzie dialogu społecznego- powiedziała w swoim przemówieniu premier Szydło. Przez 2 lata robiliśmy zmiany i jesteśmy odpowiedzialni za nie. Przyszliśmy do rządu po konsultacjach i dialogu toczonym przez wiele lat na różnych spotkaniach z polakami. Tam powiedzieli nam czego oczekują. Te oczekiwania staraliśmy się przełożyć na reformy- powiedziała premier.

Przed nami kolejne lata. Starajmy się rozmawiać i słuchać- mądrze. Dziękuje wszystkim którzy dialog prowadzą- powiedziała Beata Szydło.

Musimy pamiętać, że dialog jest potrzebny.

Dziękuję Piotrowi Dudzie i Henryce Bochniarz i gratuluje minister Rafalskiej. Życzę, by pod jej kierownictwem rada podejmowała słuszne decyzje – powiedziała w swoim wystąpieniu premier Szydło.

Źródło: KPRM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy