Zmarł pierwszy Amerykanin zakażony koronawirusem
W chińskim Wuhan na koronawirusa zmarł pierwszy obywatel amerykański – poinformowała w sobotę ambasada USA w Pekinie. Kolejne przypadki choroby stwierdzono we Francji i Wielkiej Brytanii.
– Składamy rodzinie najszczersze kondolencje – oświadczyła służba prasowa ambasady – Ze względu na poszanowanie prywatności rodziny nie udzielamy komentarzy w tej sprawie. Wyjaśnił, że 60-letni Amerykanin zmarł 6 lutego w szpitalu Jinyintan w Wuhan.
Jak poinformowała Hua Chunying, rzeczniczka chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, do tej pory w Chinach odnotowano 19 przypadków zakażenia koronawirusem wśród obcokrajowców. Dwie osoby zostały już wypisane ze szpitala, 17 poddanych zostało kwarantannie.
Najnowsze
Rozpoczęły się wybory, które mogą zmienić los francuskiego terytorium
Niemcy: Nowy przepis na basenach. Nie znasz niemieckiego, nie wejdziesz
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada