”Zło dobrem zwyciężaj". Dziś rocznica zamordowania ks. Popiełuszki

Artykuł
Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko.
wikimedia.org

Mija 36. rocznica śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Brutalnie zamordowany w okresie PRL, podczas mszy świętych za ojczyznę otwarcie bronił ideałów Solidarności, sprzeciwiał się przemocy oraz krytykował nadużycia komunistycznej władzy

Proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, ks. prałat Bogdan Bartołd podkreśla, że błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko stał się symbolem walki o wolność oraz podstawowe prawa człowieka. - Ksiądz Jerzy Popiełuszko - człowiek Krzyża - zawierzył Chrystusowi do końca. Jego przesłanie, które wyjął z listów św. Pawła: ”Zło dobrem zwyciężaj”, dowodzi, że był to człowiek, który bardzo często patrzył na Krzyż i w nim szukał umocnienia - wskazał.

Ksiądz Bogdan Bartołd dodaje, że "śmierć męczeńska księdza Jerzego Popiełuszki to świadectwo wierności Jezusowi Chrystusowi do końca". - Jest to i dla nas wyzwanie, byśmy pozostali wierni do końca. A jeśli Pan Bóg zapragnie byśmy oddali za Niego życie, to uczynimy to - zaznacza duszpasterz.

Dziesięć lat po beatyfikacji

W 36 rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki odprawiona zostanie główna Msza święta o godz.18:00 w Kościele Świętego Stanisława Kostki w Warszawie z modlitwą o jego kanonizację.

Msze święte za Ojczyznę odprawiane przez kapelana Solidarności w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie gromadziły tysiące ludzi. W homiliach przestrzegał przed nienawiścią do funkcjonariuszy systemu. Był wielokrotnie inwigilowany i szykanowany. Zginął 19 października 1984 roku w wieku 37 lat. Uprowadzony i zamordowany przez funkcjonariuszy bezpieki, w drodze powrotnej do Warszawy po mszy św. odprawionej w parafii św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Po śmiertelnym pobiciu oprawcy wrzucili ciało księdza do Wisły z tamy koło Włocławka.

Ks. Jerzy Popiełuszko jako męczennik za wiarę został ogłoszony błogosławionym w 2010 roku, po trwającym 13 lat procesie beatyfikacyjnym. Obecnie trwa jego proces kanonizacyjny.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy