Zjednoczona Prawica ma się dobrze! Michałek tłumaczy: nie ma żadnego nieporozumienia, po prostu mamy czasami inne zdanie

Artykuł
Telewizja Republika

Mamy czasami różne zdania, ale jesteśmy koalicjantami. Jesteśmy formacją (red. Porozumienie), która stawia na rozwój klasy średniej, chcemy ją wzmacniać i dlatego byliśmy przeciwko tej ustawie – powiedziała na antenie Telewizji Republika w programie Dziennikarski poker” Iwona Michałek, wiceminister edukacji narodowej z Porozumienia nawiązując do wycofanego już projektu, który zakładał zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS.

We wtorek w Sejmie premier wygłosił trwające 75 min expose, w którym zdefiniował cele i kierunki rozwoju swojego gabinetu na kolejną kadencję. Wizję tę oparł na normalności w sferze gospodarki, rozwoju, rodziny czy spraw obywatelskich. 

To było bardzo dobre wystąpienie premiera Morawieckiego. Poruszył ważne tematy. Powiedział, że jego rząd będzie kontynuował to co rozpoczął w poprzedniej kadencji, ale też pogłębił niektóre kwestie. Cieszy mnie, że wciąż będziemy zachęcać Polaków do powrotu do Polski. (…) Cieszę się również z tego, że nadal będziemy wychowywać młodzież w duchu ważnych dla nas wartości, wartości chrześcijańskich, które są dla nas fundamentem – mówiła nam Iwona Michałek.

Solidarna Polska wnioskuje do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i współkoalicjantów o odwołanie z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Magdaleny Biejat. 

Wydaje mi się, że to słuszny wniosek, ponieważ rodzina jest pod szczególną opieką Zjednoczonej Prawicy. Pomysły lewej strony Sejmu na rodzinę są różne i nie do końca mi się podobają – powiedziała Michałek.

PiS wycofał z prac Sejmu swój projekt znoszący limit 30-krotności składek na ZUS - wynika z oświadczenia dostępnego na stronie Sejmu. Projekt budzi duże kontrowersje nawet wśród polityków Zjednoczonej Prawicy.

 – Mamy czasami różne zdania, ale jesteśmy koalicjantami. Jesteśmy formacją, która stawia na rozwój klasy średniej, chcemy ją wzmacniać i dlatego byliśmy przeciwko tej ustawie – wyjaśniła Michałek. 

W jej ocenie pieniędzy, które planowano, że wpłyną do budżetu można poszukać gdzieś indziej, a pomysły zostały przedstawione już Prawu i Sprawiedliwości. – Ja osobiście od wielu młodych przedsiębiorcy otrzymywałam sygnały, że to zły i kontrowersyjny pomysł – dodała.

Iwona Michałek zaprzeczyła również medialnym doniesieniom, które sugerują poważne konflikty w Zjednoczonej Prawicy.Nie ma żadnego nieporozumienia, po prostu mamy inne zdanie, o czym wcześniej informowaliśmy – podkreśliła.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy