Ziobro: Łączymy się w modlitwie i z nadzieją, że uda się z tej strasznej i trudnej sytuacji wyjść

Artykuł
Telewizja Republika

– Chciałem powiedzieć że w tej sprawie jesteśmy wszyscy i z prezydentem [Adamowiczem] i jego rodziną. Łączymy się w modlitwie i z nadzieją, że uda się z tej strasznej i trudnej sytuacji wyjść i uratować jego życie i zdrowie – powiedział Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej.

– Chciałem powiedzieć że w tej sprawie jesteśmy wszyscy i z prezydentem [Adamowiczem] i jego rodziną. Łączymy się w modlitwie i z nadzieją, że uda się z tej strasznej i trudnej sytuacji wyjść i uratować jego życie i zdrowie – powiedział Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej.

– Naszą rolą i moją jako prokuratora generalnego jest zapewnić, aby w tej sprawie było prowadzone rzetelne, profesjonalne śledztwo i mogę powiedzieć, że od godzin wieczornych, kiedy tylko dowiedziałem się o sprawie, tak właśnie było. Bezpośrednio powierzyłem nadzór nad tą sprawą mojemu zastępcy prokuratorowi Sierakowi – mówił minister. 

–  Bezpośrednio powierzyłem nadzór nad tą sprawą obecnemu tutaj mojemu zastępcy, panu prok. Krzysztofowi Sierakowi, który non stop jest w bieżącym kontakcie z prokuratorami zaangażowanymi i prowadzącymi w śledztwo w Gdańsku w związku z usiłowaniem zabójstwa pana prezydenta Adamowicza  - dodawał Ziobro. 

– W dniu dzisiejszym prokurator okręgowy w Gdańsku wszczął śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i spowodowanie jego ciężkich obrażeń ciała zagrażających życiu – powiedział prokurator Krzysztof Sierak.

Sprawca ataku zostanie zbadany przez biegłych psychiatrów i usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

Źródło: twitter

Zobacz także
Nasze programy