Ziobro: Koalicja jest dobrem. Warto, aby nadal trwała

Artykuł
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Konferencja prasowa Solidarnej Polski

– Zjednoczona Prawica jest dobrem i warto, by ta koalicja przy pewnych napięciach, które w sposób naturalny się pojawiają, nadal trwała - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Wyraził też przekonanie, że koalicjantom uda się dojść do porozumienia.

Ziobro oświadczył, że Koalicja Zjednoczonej Prawicy jest dobrem i „przy pewnych napięciach, które w sposób naturalny się pojawiają warto, aby nadal trwała”. – I takie jest moje przekonanie - podkreślił Ziobro na konferencji prasowej zorganizowanej przed g. 13.00, o której rozpocząć się miało spotkanie kierownictwa PiS w sprawie m.in. przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

 

Jego zdaniem, napięcia pojawiają się nawet wewnątrz partii, zwłaszcza tych wielkich.

– I świadczy o tym choćby ostatnie głosowanie też w PiS, gdzie pojawiły się różnice zdań i opinii, jeżeli chodzi o jedną z ustaw dotyczących bardzo ważnych, bardzo trudnych też z drugiej strony zagadnień dotyczących polskiej wsi, polskich rolników - zaznaczył Ziobro.

– Jestem przekonany, że właśnie mądrość koalicji naszej, która z istoty swojej musi wiązać się z pewnymi różnymi czasami odrębnościami, jeżeli chodzi o sprawy programowe pozwala dojść również do porozumienia i do znalezienia kompromisów w tak trudnych czasami sprawach, tak ważnych, jeżeli chodzi o ochronę zwierząt i ważnych, jeśli chodzi o sytuację polskiej wsi – powiedział Ziobro nawiązując do sprawy nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy