Ziemkiewicz: Na szczęście dla PiS-u, mamy do czynienia z ludźmi, którzy żyją w kompletnym matrixie

Artykuł
Telewizja Republika

Gośćmi Doroty Kani i Ryszarda Gromadzkiego w wieczorze wyborczym Telewizji Republika byli: Piotr Semka, Rafał Ziemkiewicz i Józef Orzeł – Ten lewicowy establishment przekonuje, że słuchajcie teraz się zmieniło, teraz jest rewolucja i przyjdzie nowe pokolenie, które jest całkowicie zboczone, nienawidzi tradycji i Kościoła. - powiedział Ziemkiewicz.

Semka: Ta różnica stosunkowo niewielka, ale jest. W tym wyborach liczyło się, kto będzie pierwszy bo tutaj PiS był tutaj w znacznie gorszej sytuacji, bo wiadomo wielkie miasta i liczono na efekt tej kuli śnieżnej po tej fali antyklerykalizmu. 

Kaczyński rozsądnie uznał, że trzeba liczyć na dużą mobilizacje małych miasteczek i wsi. Wystąpienie Jażdziewskiego było game changerem na korzyść PiS

Cieszę się, że z odczarowania Wiosny. To było ugrupowanie, które jako jedno wystąpiło z ograniczeniem praw jednej grup społecznych, katolików

To, że oni przekroczyli 6 procent to jest wynik polaryzacji, ale to jest kara za agresywny język

Ziemkiewicz: Myślę, że takie akcje wzmocniły bardzo mocno mobilizacje i to tą mobilizacje tych sfer społecznych, które raczej są prawicowe, konserwatywne, tradycjonalistyczne. bo tutaj pokazały się bardzo wyraźne zagrożenia. Kompletnie nie rozumiem tego co wykonała Koalicja Europejska, bo to jest totalny fuck up co zrobił Grzegorz Schetyna. Trzy partie główne, które tworzyły ten konglomerat zebrały  w poprzednich wyborach zebrały 50 procent głosów i 28 mandatów a PiS zdobył 19 mandatów.

Ten lewicowy establishment przekonuje, że słuchajcie teraz się zmieniło, teraz jest rewolucja i przyjdzie nowe pokolenie, które jest całkowicie zboczone, nienawidzi tradycji i kościoła.

Na szczęście dla PiS-u mamy do czynienia z ludźmi, którzy żyją w kompletnym matrixie.

Orzeł: Jeżeli z PiS-u nikt nie popełni to na jesieni PiS wygra wybory parlamentarne, ale jeżeli PiS nie wygra samodzielnie to będzie miał problem, to już nie będzie to Kukiz'15, który wypadł tu słabo i zostaje Konfederacja z którą PiS nie będzie chciał robić koalicji. 

Obronić nas może jedynie PiS. Co zrobi pis z Konfederacją? Jak się ułoży narracja dotycząca Izraela, Ameryki. to jest bardzo ciekawe.

Ziemkiewicz: Na szczęście dla PiS-u, mamy do czynienia z ludźmi, którzy żyją w kompletnym matrixie. (...) To są pierwsze exit polls, jeżeli nastąpi jakieś tąpnięcie to myślę, że na korzyść PiS-u bo exit polle przeceniają duże miasta. 

Orzeł: Dla Polaków Koalicja Europejska chciała tworzyć sytuację 0,1, że albo PiS albo koalicja. Po pierwsze Biedroń tutaj namieszał, bo była wiosna, ale teraz będzie mu spadać. Jest duża szansa, że go nie będzie w Sejmie, ale powstała też Konfederacja, która w drugą stronę szła, to nie jest zły wynik, jak na taką nową. Twarze są znane, zależy czy się pokłócą. Pamiętajmy, że Korwin nigdy nie był w stanie utrzymać swojej drużyny przez cały sezon, ale jak teraz jest ich więcej, to jest szansa, że to się nie rozwali. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy